SuperSport HNL, 34. kolo, 12.05.2024, 19:10 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Čulina, Dario Kolarević, Ivan Starčević; 4. sudac: Zdenko Lovrić
Ivan Perišić 42'
Hajduk

[VIDEO] Volej iz snova Ivana Perišića, remi na Aldo Drosini!

Petar Jenjić • nedjelja, 12.05.2024.

Na Aldo Drosini zaključeno je 34. kolo SuperSport HNL-a, dvobojem Istre 1961 i Hajduka. Dvoboj je zaključen bez pobjednika, 1:1.

U Puli je odigrana posljednja utakmica 34. kola SuperSport HNL-a. U goste Istri 1961 došao je Hajduk, a dvoboj je obilježio sjajan pogodak Ivana Perišića koji je tako stigao do svog prvijenca za klub. Na koncu nijedna ekipa nije došla do sva tri boda, završilo je 1:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi udarac na utakmici i odmah pogodak. Igrala se četvrta minuta, Emmanuel Ekong je napravio velik posao i poslao loptu za Salima Lawala koji je udarcem s 15 metara u daljnji kut matirao Bornu Buljana. Odličan početak dvoboja za Puljane.

Činilo se da su domaći iz drugog udarca došli do drugog gola u 11. minuti. Ponovno je mrežu zatresao Lawal, no nakon pregleda snimke poništen je zbog zaleđa u začetku akcije. Devet minuta kasnije Lovro Majkić morao je prvi put intervenirati nakon jako dobrog udarca Aleksandra Trajkovskog.

U 22. minuti nova šansa za Istru, ovoga puta je sam na deset metara ostao Elias Filet, ali nije pucao najbolje, pogodio je Buljana. Pet minuta kasnije isti igrač je dobro pucao u bliži kut, no otišlo je kraj gola.

U jako dobroj šansi bio je Josip Brekalo u 28. minuti nakon proigravanja Trajkovskog, ali Majkić je bio na mjestu i obranio nogom. Odličan udarac Filipa Krovinovića pod gredu u 31. minuti, ali dobra obrana Majkića.

Dva igrača Istre ostala su ležati u 34. minuti, igrači Hajduka nastavili su igru. Nije se to svidjelo Paolu Tramezzaniju koji je potpuno poludio prema klupi gostiju. Crveni karton dobio je trenere Istre, a žuti za trenera Hajduka.

Hajduk je u 42. minuti došao do poravnanja prvijencem Ivana Perišića. Vratio je loptu glavom Ismael Diallo, a Perišić sjajno odmah iz voleja neobranjivo zatresao mrežu. Potez vrijedan pogotka sezone.

Dobar napad domaćih i uigrana akcija u finišu poluvremena. Pucao je Dario Marešić s 12 metara, ali otišlo je malo kraj stative. Kraj prvog poluvremena.

Nismo vidjeli puno šansi u nastavku susreta, a u 79. minuti Hajduk je poveo na nekoliko sekundi preko Filipa Uremovića, no isti igrač je igrao rukom prije udarca pa je pogodak poništen. U sudačkoj nadoknadi dobra kombinacija Mateja Vuka i Matea Lisice, no od bloka je lopta otišla malo kraj stative.

U završnici susreta dobar udarac Filipa Čuića, no Majkić je obranio taj pokušaj.