Tudorov Lazio i Jurićev Torino upisali pobjede, pogodak Badelja

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 12.05.2024.

Igor Tudor i Ivan Jurić upisali su pobjede s Lazijom i Torinom protiv Empolija odnosno Verone. Milan Badelj zabio je u pobjedi Genoe protiv Sassuola...

Lazio je u nedjelju u utakmici 36. kola talijanskog prvenstva kod kuće svladao Empoli rezultatom 2:0. Nakon ove pobjede Lazio je na sedmom mjestu s 59 bodova, jednim manje od šestoplasirane Rome koja danas kasnije gostuje kod Atalante.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Igora Tudora došla je u vodstvo na kraju prvog poluvremena u sudačkoj nadoknadi pogotkom Patrica, a na 2:0 je u 89. minuti povećao Matias Vecino.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Milan Badelj bio je strijelac prvog gola za Genou u 2:1 domaćoj pobjedi protiv Sassuola u susretu 36. kola talijanskog prvenstva.

Sassuolo, koji se bori za ostanak, poveo je preko Andree Pinamontija iz penala koji je u prvom poluvrmeenu iskoristio kazneni udarac, ali Badelj je poravnao nakon 10-ak minuta igre u drugom dijelu.

Kapetan Genoe je dobro pratio akciju nakon ubacivanja iz kuta te s jednog metra glavom na drugoj vratnici zabio svoj prvi pogodak sezone. Kompletni preokret uslijedio je sedam minuta kasnije kada je nespretni branič Sassuola Marash Kumbulla poslao loptu u vlastitu mrežu nakon brzog protunapada domaćih.

Badelj je igrao do 85. minute za Genou, a u istoj je minuti igru napustio i hrvatski reprezentativni stoper u sastavu Sassuola Martin Erlić.

Genoa je ovom pbojedom preskočila Monzu i sada je 11. sa 46 bodova, dok je Sassuolo ostao predzadnji sa 29 bodova, četiri manje od 16. Frosinonea i 17. Empolija koji drže posljednja dva mjesta koja osiguravaju ostanak.

Preokret se dogodio i u Veroni gdje je Torino, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svladao domaćina s 2:1. Verona je povela golom Karola Swiderskog u 67., ali Zannetos Savva i Pietro Pellegri su osigurali tri boda Torinu.

Nikola Vlašić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Torina koji se bodovno izjednačio s devetom Fiorentinom, oba sastava imaju po 50 bodova, ali Fiorentina je odigrala dvije utakmice manje. Samo bod više ima osmi Napoli. Verona je i dalje u borbi za ostanak, 14. sa 34 boda.