Novi kiks Juventusa, Bašić ga imao na dlanu, važna pobjeda Atalante

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 13.05.2024.

U posljednja dva susreta nedjeljnog programa 36. kola Serie A iznenadila je Salernitana remijem kod Juventusa dok je Atalanta svladala Romu...

Talijanski nogometni velikan Juventus nastavio je nizati loše rezultate u završnici sezone, u susretu 36. kola Serie A odigrao je samo 1:1 (0:1) s odavno otpisanom Salernitanom.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti iz Salerna bili su nadomak prve pobjede u 2024. godini, golom Pierozzija (27) koji je nakon kornera glavom zatresao mrežu vodili su sve do sudačke nadoknade susreta. Tada je iz gužve nakon još jednog kornera na konačnih 1:1 poravnao Rabiot (90+1).

U posljednjim sekundama susreta hrvatski veznjak Toma Bašić imao je veliku priliku ipak donijeti tri boda Salernitani, ali je sa 16 metara promašio vrata.

Bašić je odigrao svih 90 minuta za Salernitanu dok Domagoj Bradarić zbog ozljede nije konkurirao za nastup.

Juventus je ovim remijem bodovno dostigao Bolognu, oba sastava sada imaju po 67 bodova, pa će u sljedećem kolu u međusobnom ogledu odlučivati o trećem mjestu s obzirom da im drugi Milan bježi nedostižnih sedam bodova.

Salernitani je ovo tek četvrti remi u 18 utakmica u 2024. te je zadnja sa 16 bodova, 13 manje od 19. Sassuola.

Inter je sa 92 boda odavno osigurao 20. "scudetto".

Nogometaši Atalante napravili su veliki korak prema nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone, oni su u dvoboju 36. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali izravnog konkurenta za peto mjesto Romu s 2:1 (2:0).

Junak pobjede Atalante bio je Belgijac De Ketelaere (18, 20) koji je postigao dva gola u samo dvije minute u prvoj četvrtini utakmice. Do kraja dvoboja Roma je samo smanjila na 2:1 preko Pellegrinija (66-11m) iz kaznenog udarca.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 75. minute za Atalantu.

Peta Atalanta sada ima 63 boda, tri više uz utakmicu manje odigranu od šeste Rome, a uz prvenstvo sastav iz Bergama bi Ligu prvaka mogao izboriti i ukoliko osvoji Europsku ligu u kojoj je stigao do finala u kojem će igrati protiv Bayera iz Leverkusena.