Zadar pobjegao u drugom poluvremenu i poveo u seriji protiv Dinama

Branimir Korać, HINA • utorak, 14.05.2024.

Dinamo nije uspio iznenaditi Zadrane u prvoj utakmici polufinala doigravanja hrvatskog košarkaškog prvenstva. Zadrani su na Višnjiku glatko slavili s 83:68...

U prvom susretu polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske, košarkaši Zadra su u dvorani Krešimir Ćosić pred 2.000 gledatelja pobijedili Dinamo Zagreb s 83:68 povevši u seriji na dvije pobjede s 1-0.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su bolje ušli u susret, nakon prve četvrtine vodili su 21:18, međutim Zadar je u drugom dijelu okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao sa +6 (44:38).

Domaćin je u trećoj četvrtini imao 15 razlike (61:46), da bi u zadnjoj dionici stigao do velikih +19 (72:53). Na koncu je završilo 83:68.

Zadar su do pobjede predvodili Dario Drežnjak s 23 koša, Luka Božić s 21 košem, sedam skokova i sedam asistencija, te Juan Davis s 12 koševa i sedam skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Hrvoje Garafolić s 15 koševa, te Mislav Brzoja i Ivan Vučić s po 14 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je u četvrtak, 16. svibnja u KC Dražen Petrović.

U drugom polufinalu Split vodi s 1-0 protiv Cibone, a druga utakmica igrat će se u srijedu u Zagrebu.