Hrvatski kup (Ž), polufinale, 15.05.2024, 17:30 h
Lokomotiva 31:23 Dugo Selo 55

Lokomotiva u drugom poluvremenu slomila otpor Dugog Sela i ušla u finale Kupa

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.05.2024.

Rukometašice Lokomotive prve su finalistice Kupa Hrvatske. U polufinalu bile su bolje od Dugog Sela kojeg su svladale s 31:23...

Iznenađenje se ipak nije dogodilo, rukometašice Lokomotive bile su prejake za Dugo Selo i izborile su prolaz u finale Kupa.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dugo Selo se solidno držalo u prvom poluvremenu, pa i početkom drugog, ali kasnije su ipak kvaliteta i širina Lokomotivine klupe presudili i Lokosice su se potpuno odvojile te mirno slavile.

Dugo Selo je posljednji put u egalu bilo u 20. minuti kada je Josipa Bebek poravnala na 10:10, no do poluvremena je Lokomotiva već preuzela kontrolu i na odmor se otišlo s njenim vodstvom 14:11.

U 40. minuti Lokomotiva je i dalje imala tri gola prednosti, a onda je uslijedilo novo odvajanje i do kraja susreta Lokosice su otišle na ugodnih plus osam.

Predvodile su ih Antonija Mamić s 12 obrana, sedam golova postigla je Tena Japundža, a po pet Ana Malec i Kristina Prkačin.

Kod Dugog Sela Mia Mraković imala je 13 obrana, a po pet golova postigle su Anja Vida Lukšić i Mihaela Bešen.