Hrvatski kup (M), polufinale, 16.05.2024, 17:30 h
Sesvete 32:23 Nexe Našice
Nexe Našice

Vorijevi klinci održali lekciju Nexeu: Sesvete vrlo uvjerljive protiv Našičana u borbi za finale Kupa!

Branimir Korać • četvrtak, 16.05.2024.

Rukometaši Sesveta prvi su finalisti Kupa Hrvatske za rukometaše. Sesvećani su odigrali sjajnu utakmicu protiv Nexea i visoko su ga svladali s 32:23...

Nexe ima sezonu ispod očekivanja, a novi udarac stigao je u polufinalu Hrvatskog kupa. Sesvete su pregazile Nexe s uvjerljivih 32:23 i konačan rezultat uopće nije previsok.

Igraj na utakmice Kupa Hrvatske na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sesvećani su briljirali, lakoćom su dolazili do pogodaka, a Nexe je izgledao izgubljeno i u napadu i u obrani.

Samo u početku susreta Našičani su izgledali dobro i to u fazi obrane. Držali su Sesvete prvih devet minuta bez ijednog pogotka, a onda kada im se otvorilo u napadu, jednostavno nisu posustajali.

Serijom 11:2 Sesvete su otišle na 12:5, u prvih devet minuta nisu postigle niti jedan pogodak, a onda u narednih 11 zabile su 12 što dovoljno govori koliko je Nexe pao i ostao bez odgovora i samopouzdanja.

Već na poluvremenu bilo je uvjerljivih 17:9, očekivalo se da će Nexe od početka drugog dijela pritisnuti i tražiti povratak u utakmicu, ali nije išlo.

Sesvećani su rutinski kontrolirali dvoboj, kao da je riječ o iskusnoj, a ne vrlo mladoj momčadi te niti u jednom trenutku pobjeda nije bila upitna.

Završilo je 32:23, a ostaje dojam da je moglo biti i uvjerljivije. Igrači Igora Vorija u polufinalu Kupa odigrali su možda i najbolju utakmicu ove sezone, nosili su se s pritiskom i skinuli veliki skalp.

Nexe? Previše toga ne štima ove sezone i umjesto koraka naprijed, napravljen je korak unazad.