Supersport Prva NL, 31. kolo, 17.05.2024, 15:50 h, ŠNC Stjepan Spajić
Suci: Renato Lacić, Vice Vidović, Kristijan Kuduz; 4. sudac: Ante Sočo
Luka Posinković 62'
4:0(2:0) BSK Bijelo Brdo

Dubrava Tim Kabel visokom pobjedom osigurala ostanak u SuperSport Prvoj NL

Petar Jenjić • petak, 17.05.2024.

U susretu 31. kola SuperSport Prve NL, nogometaši Dubrave Tim Kabel upisali su pobjedu protiv BSK Bijelog Brda i tako matematički osigurala ostanak u drugom rangu...

Jan Raužan
66'
23
Lovro Dobrić
79'
7
Luka Kekez
86'
11
Noa Vugrinec
86'
22
Sirong Li
86'
Marko Dobrijević
30'
33
Sadik Škrijelj
46'
16
Stevan Nikolić
46'
11
Šimun Grgić
59'
8
Lazar Vujanić
69'
Trener
Denis Krstanović

Još od zadnje utakmice jesenskog dijela sezone, Dubrava Tim Kabel nije upisala domaću pobjedu kada je slavila protiv BSK Bijelog Brda s 2:1. Sve do danas kada je ponovno kod kuće igrala protiv iste ekipe.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagrebačka momčad slavila je rezultatom 4:0 i tako osigurala ostanak u SuperSport Prvoj NL. Sada je na 35 bodova, dok je BSK ostao na sedam manje, na pretposljednjem 11. mjestu.

Prvi napad i odmah gol Dubrave u trećoj minuti susreta. Vrlo dobra akcija domaće momčadi, Toma Palić je poslao loptu prizemno kroz peterac gdje se našao kapetan Dragan Juranović koji je lako skreće u mrežu.

Sudac je puštao čvršću igru, a prilika u sljedećem periodu nismo vidjeli. Sve do 21. minute kada je domaćin došao do drugog pogotka iz još jedne odlično odigrane akcije. Ovoga puta u strijelce se upisao Robert Janjiš.

U nastavku prvog poluvremena nismo vidjeli ozbiljnije šanse na obje strane terena. Puno više razloga za zadovoljstvo, jasno, imala je domaća ekipa.

Jako dobra pozicija za BSK u 51. minuti nakon ukradene lopte koja dolazi do Sadika Škrijelja na pet metara, no udarac odlazi preko gola. 11 minuta kasnije Dubrava je stigla do novog gola.

Dugačka lopta prema naprijed, Ilija Đilas je krivo procijenio let lopte nošene vjetrom i ispred njega do nje je stigao Luka Posinković koji je šalje u mrežu. U 67. minuti jako dobra šansa za goste, ali udarac Josipa Kneževića s ruba 16 metara otišao je malo kraj stative.

Četvrti pogodak u mreži BSK-a stigao je u 81. minuti, a njega je zabio Dragan Juranović nakon povratne lopte Jana Raužana. Do kraja se stanje na semaforu nije više promijenilo.