SuperSport HNL, 35. kolo, 17.05.2024, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Terzić (Split), Željko Bučar (Duga Resa), Bruno Geller (Zelina), Patrik Kolarić (Čakovec)
Mateo Lisica 47'
Hamza Jaganjac 62'
2:0(0:0) Varaždin
Varaždin

[VIDEO] Istra 1961 ostaje u utrci za šesto mjesto, pobjedom se oprostila od Drosine

Mihaela Bradovski • petak, 17.05.2024.

U prvom susretu 35. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 upisala je pobjedu protiv Varaždina s 2:0. Pobjeda je osigurana u drugom poluvremenu i to golovima igrača s klupe Matea Lisice i Hamze Jaganjca...

Istra 1961 ostvarila je ono po što je ušla u ovaj dvoboj, uzela je sva tri boda i približila se Varaždinu na samo bod zaostatka u borbi za šestu poziciju.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, u prvom dijelu bolji su bili gosti, a nastavak susreta pripao je Istri koja je tu i bolje iskoristila svoje brojne prilike, a mogla je i uvjerljivije slaviti.

Već u sedmoj minuti Varaždin je mogao povesti. Poldrugač je dao loptu u prostor za Šegu, on pronalazi u kaznenom prostoru Drožđeka koji pak šalje loptu u peterac prema Šegi koji malo kasni i ne pogađa mrežu.

Imali su Varaždinci još jednu dobru situaciju, ponovno preko Šege koji je dobio loptu u dobroj poziciji, ali je pucao jako loše.

U drugom dijelu potpuno drugačija, opasnija i bolja Istra koja dolazi do pobjede.

Tek što je ušao u igru Mateo Lisica u 47. minuti pogađa za vodstvo, Blagojević ga je odlično proigrao, a on u situaciji jedna na jedan zabija.

Desetak minuta kasnije nova velika prilika za Istru, ovaj put Blagojević je ubacio, a glavom pucao Ekong, no Zeleniku spašava vratnica.

Spasa nije bilo tri minute kasnije kada domaćini odigravaju sjajnu akciju. Lopta je prebačena u prostor za Jaganjca, a mladi napadač Istre praćen čuvarom ulazi u kazneni prostor i podiže na 2:0.

Nastavilo se s otvorenom igrom i Istra je novu veliku priliku imala u 70. minuti kada je Ekong bio u odličnoj poziciji, ali s desetak metara puca pokraj gola.

U završnici po jedna velika prilika na svakoj strani. Prvo je Drožđek sjajnim udarcem pogodio vratnicu, a Dabro nije uspio poslati loptu u praznu mrežu. Zatim na drugoj strani Zelenika sjajno nogom brani pokušaj Ekonga.

Ostalo je tako 2:0, Istra je ipak zasluženo slavila.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...