Pašalićeva Atalanta pobjedom protiv Leccea osigurala nastup u Ligi prvaka

Mario Borko • subota, 18.05.2024.

Atalanta se brzo oporavila od poraza u finalu Coppa Italije i pobjedom protiv Leccea u gostima osigurala je nastup u Ligi prvaka iduće sezone. Na terenu su od prve minute svoje mjesto našli Mario Pašalić i Marin Pongračić...

Prije samo tri dana Atalanta je u finalu Coppa Italije poražena od Juventusa. Crno-plavi tako ni nakon 61 godine nisu uspjeli doći do novog trofeja. Imat će još jednu priliku u finalu Europske lige protiv Bayer Leverkusena koje je na rasporedu u srijedu.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Gian Piera Gasperinija nije dugo tugovala nego je u 37. kolu Serie A pobjedom, 0:2, protiv Leccea u gostima osigurala Ligu prvaka. La Dea će tako po četvrti puta zaigrati u najelitnijem klupskom natjecanju. Lecce je uspio ostati u ligi, trenutno je 13. i ova utakmica mu nije bila od prevelikog značaja.

Slika 1 od 1.

Gosti su dominirali većim dijelom utakmice, a ključni momenti desili su se na početku drugog dijela. Gianluca Scamacca najprije je u 48. minuti asistirao je Charlesu De Ketelaereu, a u 53. minuti i sam se upisao u strijelce. Asistent mu je bio Aleksei Miranchuk.

Domaći su u samoj završnici mogli smanjiti zaostatak. Roberto Piccoli iz slobodnog je udarca pogodio lijevu stativu. Ostalo je na kraju 0:2, a Atalanta se revanširala za poraz koji joj je Lecce nanio u prvom susretu ove sezone.

Scamacca je nastavio sjajnu formu i ostaje žal među navijačima Atalante što zbog akumuliranih žutih kartona nije mogao nastupiti u finalu Coppa Italije. Mario Pašalić krenuo je od prve minute u veznom redu, a iz igre je izašao u 68. minuti.

S druge strane Marin Pongračić odradio je svih 90 minuta i još je jednom bio među najboljim igračima svoje momčadi.

Atalanta je pobjedom skočila na peto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Roma zaostaje šest bodova i zbog lošijeg međusobnog omjera više je ne može prestići. Bologna i Juventus bježe joj samo jedan bodi i La Dea se s njima do kraja sezone može potući za treću poziciju.