SuperSport HNL, 35. kolo, 18.05.2024, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Antonio Melnjak (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka), Dujo Sarić (Prugovo)
Luka Vrbančić 90'+4'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo u burnom dvoboju u sudačkoj nadoknadi osigurao sva tri boda

Branimir Korać • subota, 18.05.2024.

Vrlo uzbudljiv subotnji program u SuperSport HNL-u okončan je susretom između Slaven Belupa i Dinama u Koprivnici. Dinamo je slavio s 3:2 pogotkom Luke Vrbančića u sudačkoj nadoknadi...

Slaven Belupo i Dinamo odigrali su zanimljivu i efikasnu utakmicu u kojoj su gledatelji imali što za vidjeti. Sergej Jakirović poslao je na teren one koji su igrali malo ili nisu niti malo protiv Rijeke u Kupu, a klupa je bila puna debitanata iz juniorskog pogona.

Unatoč tome, Dinamo je upisao pobjedu 3:2, drugo poluvrijeme odigrao je znatno bolje nego prvo i na kraju je slavio protiv upornog domaćina.

Koprivničanci su imali start iz snova. Namjerno ili nenamjerno, Daniel Štefulj postigao je spektakularan pogodak. Već u četvrtoj minuti bio je s loptom na lijevoj strani, pogledao u sredinu te se namjestio na centaršut, ali lopta mu je prešla preko noge, prevarila i Zagorca i završila u mreži.

Do kraja prvog dijela, iako je Dinamo zaostajao, opasniji je bio Slaven Belupo. Štrkalj je imao dobar udarac s ruba kaznenog prostora, malo neprecizan. Zatim je Caimacov upropastio odličnu priliku kada je tražio Štrkalja, ali slabo dodavanje presjekao je Zagorac, a treća odlična situacija za Štrkalja stigla je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Zagorac obranio njegov udarac s desetak metara.

U drugom dijelu Dinamo je izgledao dosta bolje. U 48. minuti došao je do poravnanja, Bulat je ubacio iz slobodnog udarca, Brodić pucao glavom, lopta pogađa domaćeg igrača i vraća se Brodiću koji iz drugog pokušaja zabija.

Već u 53. minuti Dinamo dolazi do preokreta. Halilović je gurnuo loptu u prostor za Brodića koji ulazi u 16 metara, pronalazi Kulenovića, a on zabija za preokret.

Desetak minuta kasnije Slaven Belupo poravnava. Mladi Adriano Jagušić zabio je svoj prvijenac, opalio je s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila u nogu Živkovića i prevarila Zagorca.

Neoprezni Agbekpornu u razmaku od samo dvije minute zaradio je sva žuta kartona i ostavio svoju momčad s igračem manje.

U posljednjih deset minuta Sergej Jakirović uveo je mlade Tonija Majića, Leona Jakirovića i Branka Pavića, Dinamo je tražio pobjedu i do nje došao u sudačkoj nadoknadi. U 94. minuti slobodni udarac izveo je Bulat, Čović odbija u gredu, a od nje lopta dolazi do Vrbančića koji zabija za pobjedu.

Dinamo tako bilježi novu pobjedu iako je u Koprivnici nastupio u malo je reći šarenom sastavu.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841