Čudesni Sorloth utrpao četiri gola Real Madridu, Budimirova Osasuna 'razbila' Atletico

Petar Jenjić • nedjelja, 19.05.2024.

Odigrano je devet utakmica 37. kola španjolske Primere, a najzanimljivije definitivno je bilo na dvoboju Villarreala i Real Madrida gdje smo vidjeli čak osam golova, od čega su četiri bila djelo Alexandera Sorlotha. Nakon današnjih susreta poznati su i svi putnici u niži rang...

Villarreal - Real Madrid 4:4

Briljantna je bila utakmica Villarreala i Real Madrida koja je završila rezultatom 4:4, iako su gosti imali tri pogotka prednosti na poluvremenu.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dobra akcija Kraljevskog kluba u 14. minuti donijela je pogodak. Treću uzastopnu prvenstvenu utakmicu poentirao je mladi Turčin Arda Guler koji je zabio nakon asistencije Brahima Diaza.

Nakon točno pola sata igre na 0:2 povisio je Joselu na asistenciju Lucasa Vazqueza, dok je devet minuta kasnije Villarreal smanjio preko odličnog Alexandera Sorlotha. Međutim, odmah u sljedećem napadu Lucas se upisao u strijelce za 1:3.

Odlično poluvrijeme gostujućeg sastava kompletirao je Arda Guler svojim novim pogotkom. Međutim, uslijedilo je nevjerojatno drugo poluvrijeme domaćih, a prvenstveno Sorlotha.

Norvežanin je igrao odličnu sezonu i prije ove utakmice, a danas je pokazao apsolutnu klasu. U periodu od 48. do 56. postigao je čak tri pogotka i stigao do ukupno 23 u sezoni te vodi u borbi za nagradu za najboljeg strijelca sezone. Sve tri asistencije upisao je Gerard Moreno.

Luka Modrić igrao je u početnoj postavi Reala do 82. minute kada ga je zamijenio Mario Martin uz veliki pljesak cijelog stadiona.

Atletico Madrid - Osasuna 1:4

Osasuna je prekinula niz od četiri pobjede Atletico Madrida, ali i svoj od šest utakmica bez iste. Na gostovanju u Madridu slavila je s visokih 1:4 što znači da će Atletico sezonu zaključiti na četvrtom mjestu, dok Osasuna može napredovati do desete.

Nakon prvog poluvremena Osasuna je vodila pogotkom Raula Garcije iz 26. minute. Na 2:0 povisio je Aimar Oroz točno pola sata kasnije, da bi zaostatak smanjio Alvaro Morata u 55. minuti.

Garcia je svojim novim pogotkom vratio dva gola prednosti Osasuni, da bi Lucas Torro u 88. potvrdio pobjedu. Ante Budimir za goste je ušao četiri minute ranije.

Barcelona - Rayo Vallecano 3:0

Nogometaši Barcelone nisu imali prevelikih problema protiv Rayo Vallecana kojeg su svladali s 3:0 i time potvrdili drugo mjesto na kraju sezone.

Barcelona je povela već u trećoj minuti kada je mrežu zatresao Robert Lewandowski na asistenciju Yamine Lamala.

Rezultat se nije mijenjao sve do druge polovice drugog dijela kada je između 72. i 75. minute Pedri postigao dva pogotka za katalonsku momčad.

Athletic Bilbao - Sevilla 2:0

U periodu od 17. do 19. minute Baski su stigli do dva gola prednosti. Prvo je zabio Raul Garcia, a zatim Iker Munian.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Baski su se vratili pobjedama nakon dva kola bez iste. Čvrsto drže peto mjesto, dok je Sevilla na 13. mjestu.

Valencia - Girona 1:3

Savio je u 32. minuti zabio za 0:1 Girone, Artem Dovbik povisio je na 0:2, dok je autogol Yareka Gasiorowskog donio treći pogodak trećoj ekipi španjolskog prvenstva.

Valencia je smanjila zaostatak u 84. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sigurno izveo Pepelu, ali potencijalnog povratka nije bilo. Girona je sada na 78 bodova, dok Šišmiši imaju okruglo 30 manje na devetoj poziciji.

Real Betis - Real Sociedad 0:2

U utakmici dva Reala, Sociedad je slavio kod Betisa s 0:2 za drugu pobjedu u zadnja tri kola. Gosti su ovom pobjedom potvrdili šesto mjesto, dok će jednu poziciju lošije plasiran biti domaćin.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili golovima Braisa Mendeza i Mikela Merina, dok je domaćin u 66. promašio penal preko Abdea Ezzalzoulija koji je u igru ušao sedam minuta ranije.

Granada - Celta Vigo 1:2

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko ostanka, pobrinula se Celta Vigo koja je slavila u gostima kod Granade rezultatom 1:2.

Celta je dva pogotka zabila u periodu od 61. do 63. minute, a zabijali su Jorgen Strand Larsen i Jonathan Bamba. Zaostatak je smanjio Bruno Mendez u 87., bod je domaćinu iz penala u sudačkoj nadoknadi mogao donijeti Antonio Puertas iz penala, no nije bio precizan.

Mallorca - Almeria 2:2

Almeria se već od ranije oprostila od najvišeg ranga, a danas je na gostovanju kod Mallorce odigrala 2:2. Ovim bodom, ali i remijem Cadiza, "otočani" su potvrdili ostanak u Primeri.

Cyle Larin doveo je Mallorcu u 29. minuti, ali uslijedio je preokret gostiju. U 41. minuti zabio je Sergio Arribas, a u 66. Bruno Langa, no domaćin se nije predavao i došao je do poravnanja. Igrala se 83. minuta kada je poentirao Sergi Darder.

Cadiz - Las Palmas 0:0

Cadizu je danas trebala pobjeda protiv Las Palmasa, ali do nje nije došla. Završilo je bez golova što ostavlja današnjeg domaćina na četiri boda zaostatka za Mallorcom koja je prva iznad zone ispadanja.