Hrvatska U-17 reprezentacija remijem otvorila nastup na Europskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 20.05.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina na Europskom prvenstvu u Cipru igrala je na startu protiv Austrije i remizirala bez pogodaka...

Izabranici Marijana Budimira krenuli su s nastupom na Europskom prvenstvu do 17 godina na Cipru remijem protiv Austrije, neugodne reprezentacije koja je došla na Cipar s velikim planovima.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim Hrvatska je izdržala, upisala je remi iako su Austrijanci pogađali okvir gola i imali nekoliko vrlo opasnih situacija.

No i Hrvatska je imala svoje prilike i također je mogla do pogotka, na kraju remi i dalje ostavlja dobre šanse za prolaz dalje, no trebat će napraviti nešto više prema naprijed u narednim dvobojima protiv Walesa i Austrije. To neće biti tako lako s obzirom da Budimir nema na raspolaganju jake adute Mislava Ćutuka i Brune Durdova.

Najbolju priliku Hrvatska je imala već u šestoj minuti kada je pogriješio kapetan Valentin Zabransky, Patrice Čović je došao do lopta ušao u kazneni prostor, gađao suprotni kut, no lopta odlazi pokraj vratnice.

U 58. minuti okvir gola je dva puta spasio Hrvatsku. Prvo je Adejenughure pucao glavom, no lopta pogađa vratnicu, a u nastavku akcije puca Maybach, no vratar Rajić odbija u vratnicu.

U prvom susretu u skupini Danska je s 2:0 svladala Wales, a u drugom kolu Hrvatska igra upravo protiv Danske 23. svibnja u 17 sati.