Antonia Ružić u tri seta do drugog kola kvalifikacija Roland Garrosa

Petar Jenjić • utorak, 21.05.2024.

Antonia Ružić izborila je drugo kolo kvalifikacija za Roland Garros. U tri je seta bila bolja od britanske tenisačice Heather Watson...

Velik broj hrvatskih predstavnika nastupio je u prvom kolu kvalifikacija Roland Garrosa, a do pobjede je stigla i posljednja koja je u prvom kolu izašla na teniski teren.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

To je Antonia Ružić (WTA 214.) koja je slavila u tri seta protiv Britanke Heather Watson, trenutno 156. tenisačice svijeta, u meču koji je trajao dva sata i 13 minuta.

Ružić je slavila sa 6:3, 5:7, 6:1 i u njihovom drugom međusobnoj dvoboju došla do prve pobjede. U drugom kolu igrat će protiv bolje iz dvoboja između Španjolke Marine Bassols i Kanađanke Marine Stakusic.

Hrvatska tenisačica imala je set i break prednosti, a kasnije i dvije meč lopte, no Watson je uspjela poravnati na 1-1 u setovima. Ipak, u posljednjem setu Ružić je nadigrala protivnicu i prepustila joj tek jedan gem.