Bečka Austria golom u 94. minuti ostala u igri za Konferencijsku ligu

Branimir Korać • utorak, 21.05.2024.

Austrijanci su odradili prvu utakmicu doigravanja za nastup u Konferencijskoj ligi. Bečka Austria slavila je u gostima kod Wolfsbergera i izborila je nastup u finalu gdje će igrati protiv Hartberga...

Austrijanci će dati jednog putnika u Konferencijsku ligu i to će biti Hartberg ili Austria Beč. Bečani su u polufinalu doigravanja za Konferencijsku ligu svladali Wolfsberger.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ove dvije momčadi nastupale su u Ligi za ostanak i tamo su zauzele porve dvije pozicije dok je Hartberg kao petoplasirani u Ligi za prvaka imao izravno mjesto u finalu ovih kvalifikacija.

U dvoboju u Wolfsbergu Austria je bila bolji protivnik i na kraju je zasluženo slavila, ali nije lako došla do pobjede.

Povela je već u osmoj minuti pogotkom Mattea Meisla i tu je prednost držala sve do 64. minute kada je Auguistine Boakye zabio za poravnanje.

Kada se već činilo da će susret otići u produžetke, Austria je došla do pogotka, u 94. minuti Dominik Fitz pogodio je za 2:1.

U finalu će se igrati dvije utakmice, Austria je domaćin 24. svibnja, a Hartberg četiri dana kasnije.