SuperSport HNL, 36. kolo, 26.05.2024, 15:00 h, Rujevica
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Nikola Kečkiš (Virovitica), Dominik Benković (Zaprešić)
4:0(2:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

[VIDEO] Hat-trick Jankovića za kraj sezone, Rijeka uvjerljiva protiv Farmaceuta

Branimir Korać • nedjelja, 26.05.2024.

Rijeka nije imala problema protiv Slaven Belupa. Slavila je s 4:0 uz hat-trick Nike Jankovića i uz općenito dobar nastup...

Rijeka i Slaven Belupo odradili su posao u susretu u kojem je bilo vidljivo da nema onog velikog natjecateljskog naboja. No Riječani su bili bolji i zasluženo su slavili.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u četvrtoj minuti odlična prilika za Rijeku, lopta se odbila do Fruka koji je snažno opalio s desetak metara, ali zatresla se greda.

U 12. minuti lopta je završila u mreži, ali pogodak nije priznat. Ubacio je Bogojević s desne strane, dvojica igrača Slavena krenula su na loptu i tako samo stvorili si probleme, odbili je do Obregona koji lako zabija. No Kolumbijac je već ranije bio u zaleđu.

Pet minuta kasnije sve je čisto i Rijeka vodi 1:0. Vrlo lijepa kombinacija, sve od prve, u konačnici Hodža je idealno proigrao Obregona koji bez problema s desetak metara zabija.

Slaven Belupo je rijetko dolazio naprijed, pokušao je jednom Caimacov iz slobodnog udarca, jednom Jelić Balta glavom i to je u biti bilo to.

U 38. minuti Rijeka je trebala do novog pogotka. Galešić se iznenada našao u sjajnoj prilici, pogriješio je Međimorec, ali Galešić se nije snašao.

U sudačkoj nadoknadi Rijeka dolazi do drugog pogotka. Obregon je pucao iskosa, Jesenović obranio, ali lopta pogađa Međimorca od kojeg se odbija do samog Jankovića, a on zabija za 2:0.

U drugom dijelu bez posebnih promjena. Rijeka je i dalje bila bolja, a do trećeg pogotka stigla je u 62. minuti. Bio je to bizaran pogodak, Hodža je pucao, lopta pogađa blok pa se od bloka vraća njemu i odbija se u vratnicu, nakon toga dolazi do Jesenovića koji se nije snašao, njemu loptu uzima Janković i ulazi s njom u gol.

Uslijedio je niz promjena na travnjaku, ušli su s obje strane brojni mladi igrači, a konačnih 4:0 postavio je u 92. minuti Janković. Fruk je ubacio s desne strane, a Janković zabio bez problema za točku na i.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...