Dallas Starsi do važne gostujuće pobjede protiv Edmonton Oilersa

Branimir Korać, HINA • utorak, 28.05.2024.

U finalu Zapadne konferencije NHL-a Dallas je upisao vrlo važnu gostujuću pobjedu protiv Edmonton Oilersa...

Hokejaši na ledu Dallasa svladali su Edmonton 5:3 u gostima, u trećem susretu finala Zapadne konferencije NHL lige, te su poveli s 2-1 u seriji.

Igraj na utakmice NHL doigravanja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početak utakmice nije nagovještavao takav kraj jer je Edmonton poveo 2:0 nakon golova Zacha Hymana u trećoj i Connora McDavida u osmoj minuti. Preokret je uslijedio tijekom druge dionice gdje je Dallas unutar samo tri i pol minute postigao tri pogotka. Prvo je dva gola dao Jason Robertson za 2:2, dok je Wyatt Johnston pogodio za 3:2 gostiju.

U posljednju trećinu se ušlo s neodlučenih 3:3, a onda je u 52. minuti najbolji igrač utakmice Robertson postigao svoj treći pogodak za 4:3 Dallasa, dok je sve zaključeno kada je Miro Heiskanen, dvije minute prije kraja, postavio konačnih 5:3.

Četvrta utakmica ove dvije momčadi odigrat će se u noći sa srijede na četvrtak, a domaćin će opet biti Edmonton. U finalu Istoka trenutačno New York Rangers vodi 2-1 protiv Floride.