Novak Đoković bez izgubljenog seta do drugog kola, Herbert dobro parirao dva i pol sata

Mihaela Bradovski • utorak, 28.05.2024.

Iako nije odigrao svoj najbolji meč, Novak Đoković izborio je prolaz u drugo kolo Roland-Garrosa. Đoković je slavio u prvom kolu protiv Pierre-Huguea Herberta u tri seta...

Posljednji porazi od Alejandra Tabila i Tomaša Machača, igrača koji bi za Đokovića trebali biti lagan zalogaj, stavili su upitnik na to u kakvom će stanju stići u Parizu.

Igraj na mečeve Roland-Garrosa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odgovor je ponudio meč protiv Pierre-Huguesa Herberta, 142. igrača svijeta, domaćeg igrača koji je pružio solidan otpor, ali nije previše naštetio prvom igraču svijeta.

Đoković je slavio sa 6:4, 7:6, 6:4, nije to bio nastup koji bi bio dovoljan za neka veća imena, ali bilo je važno probiti led i upisati pobjedu.

U cijelom meču Đoković je Francuzu prepustio tek jednu break priliku i ovaj ju je iskoristio. Bilo je to na samom startu drugog seta kada su igrači razmijenili breakove.

Taj set Đoković je dobio u 13. igri dok je u prvom i trećem bio dovoljan po jedan break.

Posao na startu je odrađen, drugo kolo donosi mu klasičnog španjolskog zemljaša Roberta Carballesa Baenu što bi trebalo značiti još više rada za pobjedu.

Roland-Garros, prvo kolo:
Novak Đoković (Srbija, 1) - Pierre-Hugues Herbert (Francuska, WC) 6:4, 7:6(3), 6:4