Konferencijska liga, nokaut faza, Finale, 29.05.2024, 21:00 h, AEK Arena, Atena, Grčka
Suci: Artur Soares Dias (Portugal)
Olympiakos
Olympiakos
Ayoub El Kaabi 116'
1:0(0:0, 0:0) Fiorentina
Fiorentina

Olympiakos nakon drame produžetaka do prvog europskog trofeja!

Petar Jenjić • srijeda, 29.05.2024.

U svom prvom, velikom europskom finalu nogometaši Olympiakosa osvojili su trofej! Grčka momčad je u finalnom dvoboju Konferencijske lige svladala Fiorentinu rezultatom 1:0, pogotkom Ayouba El Kaabija...

Stevan Jovetić
72'
5
André Horta
77'
18
Quini
91'
19
Giorgos Masouras
106'
11
Youssef El-Arabi
120'+1'

M'Bala Nzola
59'
32
Alfred Duncan
74'
11
Jonathan Ikoné
82'
72
Antonín Barák
82'
16
Luca Ranieri
106'
9
Lucas Beltrán
106'
Trener
Vincenzo Italiano

Olympiakos je u sezonu krenuo od trećeg pretkola Europske lige, igrao skupine istog natjecanja, ali je ispao u Konferencijsku ligu. Grci su dogurali daleko, sve do samog finala, svog prvog u europskim natjecanjima.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Finalni dvoboj protiv Fiorentine bio je daleko od nekog spektakla, gledali smo i produžetke, a odlučio je jedan pogodak. Olympiakosu kvaliteta susreta neće biti nimalo bitna jer će moći slaviti europski trofej! S druge strane, Fiorentina drugu godinu zaredom gubi finale.

Odličan udarac Daniela Podenca iskosa s ruba 16 metara u četvrtoj minuti, ali obranio je Pietro Terracciano prvu šansu Olympiakosa na susretu. Sedam minuta kasnije poništen je pogodak Fiorentine zbog zaleđa nakon što je Nikola Milenković bio u nedozvoljenoj poziciji.

Velika šansa za Viole u 21. minuti, Giacomo Bonaventura je ostao sam na 12 metara, ali njegov udarac bio je dosta slab. Lako je obranio Kostas Tzolakis. Igrala se vrlo čvrsta utakmica, kao što se i moglo očekivati od jednog finala, a do kraja poluvremena ozbiljnijih situacija nismo vidjeli.

Ni nastavak susreta nije ponudio previše uzbuđenja, a u 69. minuti vidjeli smo dobru akciju Fiorentine. Međutim, Christian Kouame nije najbolje pucao, obranio je Tzolakis i odbio u korner, ali šut je mogao biti puno bolji.

U 79. minuti visok skok Vicenta Iborre i udarac glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka. Lopta je prohujala malo kraj stative. Do kraja regularnog vremena nije bilo nikakve promjene rezultata pa se pristupilo produžecima.

U prvom produžetku vidjeli smo odličan pokušaj Stevana Jovetića, ali njegov udarac još bolje je obranio vratar Fiorentine. Osim toga, nije bilo značajnijih uzbuđenja i više sreće tražilo se u drugom produžetku.

Do nje je stigao Olympiakos. Igrala se 116. minuta, ubacio je Santiago Hezze, a loptu je glavom u mrežu skrenuo Ayoub El Kaabi. Pogodak se provjeravao zbog potencijalnog zaleđa, no uskoro je potvrđen.