Kraj za Martić i Fett, ostala još samo Donna Vekić

Mihaela Bradovski • četvrtak, 30.05.2024.

Petra Martić i Jana Fett nisu uspjele upisati pobjede u drugom kolu Roland-Garrosa. Fett je poražena od Marie Bouzkove, a Martić od Elise Mertens...

Donna Vekić jedina je hrvatska tenisačica koja je ostala u igri na Roland-Garrosu. Jana Fett i Petra Martić nisu uspjele doći niti do seta u drugom kolu.

Igraj na mečeve Roland-Garrosa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Martić je igrala protiv 25. nositeljice Elise Mertens koja je slavila za sat i pol igre sa 6:4, 6:3.

U cijelom meču Martić je imala tek dvije break prilike, jednu je iskoristila, ali nije bilo dovoljno za pobjedu. Dosta je griješila, imala 24 neprisiljene pogreške više nego Mertens i posebno se mučila u igri na reternu.

U prvom setu Mertens je povela s 4:1 da bi Martić uspjela doći do breaka i smanjiti na 5:4. No odmah u sljedećem gemu gubi servis i samim time i set.

U drugom setu breakova nije bilo sve do 4:3 kada Mertens dolazi do 15:40, koristi tu priliku i nakon toga uz manje probleme uzima set sa 6:3.

Ovo im je bio peti međusobni dvoboj i peti poraz za Martić koja je dosad osvojila samo jedan set.

Poraz je upisala i Jana Fett koja je igrala protiv 42. igračice svijeta Marie Bouzkove.

Taj meč počeo je još jučer ali nakon što je Bouzkova osvojila prvi set, prekinut je zbog kiše.

U nastavku nije bilo ništa bolje nego u prvom setu i Bouzkova je dosta lako s dva puta po 6:2 prošla u treće kolo.