Odbojkaši pobijedili nakon velike borbe, a odbojkašice izgubile

Petar Jenjić • petak, 31.05.2024.

Svoje utakmice u Zlatnoj ligi igrala je hrvatska muška i ženska odbojkaška reprezentacija. Odbojkaši su s 3:2 u setovima svladali Sjevernu Makedoniju, a istim rezultatom odbojkašice su izgubile od Španjolske...

Sjeverna Makedonija - Hrvatska 2:3 (31-33, 25-17, 29-27, 21-25, 12-15)

Hrvatska i u petoj utakmici u Zlatnoj ligi dolazi do pete pobjede. Nakon što je prethodne četiri dobila s 3:1 u setovima, danas se najviše namučila za istu. Slavila je s 3:2 protiv Sjeverne Makedonije.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prava drama trajala je u prvom setu u kojem je Hrvatska propustila čak osam set lopti, a Makedonci jednu. Ipak, deveta je bila sreća i hrvatski odbojkaši slavili su s 33-31.

Drugi set nije bio toliko dramatičan. Hrvatska je imala i četiri poena viška (10-14), ali do kraja seta dobila je tek tri poena. Makedonci su poravnali rezultat.

U trećem setu Hrvatska je imala dvije set lopte, spasila je isto tako dvije Makedonaca, no njihovi protivnici ipak su uzeli set s 29-27.

Do 12-12 u četvrtom setu bilo je poravnato, ali domaćin je tada preuzeo primat, slavio s 25-21 i izborio odlučujući, peti set. Vodila je Hrvatska veći dijelom tog petog seta, a ključnim su se pokazala dva vezana poena za vodstvo 14-11.

Zanimljivo, ovo je peti međusobni dvoboj zaredom koji je otišao u pet setovima, a Hrvatska je danas stigla do treće pobjede u tom istom periodu.

Hrvatska - Španjolska 2-3 (17-25, 25-16, 20-25, 25-23, 8-15)

Nakon dvije pobjede, hrvatske odbojkašice upisale su drugi uzastopni poraz, a treći ukupno. Danas su s 3:2 u setovima bile bolje Španjolke.

Nijednom tijekom prvog seta Hrvatska nije bila u vodstvu. Držala se u egalu do 9:9, a tada Španjolke dobivaju šest vezanih poena i prednost čuvaju do kraja, do konačnih 17-25.

Nešto slično odigrao se drugi set, ali ovoga puta u korist hrvatskih odbojkašica. Od vodstva 9-8, došle su do 13-8, a zatim i 18-9. Prednost su sačuvale do kraja.

Vrlo izjednačen bio je treći set, iako se Španjolska nijednom nije našla u zaostatku. Hrvatska je dolazila do poravnanja u nekoliko navrata, zadnji put na 19-19, ali do kraja je dobila tek jedan poen.

Tijesan četvrti set otišao je na stranu Hrvatske koja je slavila s 25-23, ali odlučujući peti uzele su Španjolke uz samo osam izgubljenih poena.