Hezonja dobar u novoj pobjedi Real Madrida protiv najvećeg rivala

Petar Jenjić • petak, 31.05.2024.

Real Madrid stigao je i do druge pobjede u polufinalu španjolske ACB lige. Ponovno je na domaćem terenu bio bolji od Barcelone i poveo s 2-0 u seriji...

Nakon pobjede 97:78 u prvoj utakmici, Real Madrid slavio je i u drugoj polufinalnoj utakmici protiv najvećeg rivala, Barcelone. Ponovno je igrao pred svojim navijačima i ponovno je slavio, ovoga puta sa 104:98.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Barcelona je prvu četvrtinu zaključila s dva poena viška, a s četiri koša prednosti Real Madrid otišao je na poluvrijeme (44:40). U nastavku je održavao stečenu prednost.

Prvo ime Real Madrida s po 18 poena bili su Džanan Musa i Sergio Llull, dok je Mario Hezonja dodao 12 koševa (3/6 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4), sedam skokova i šest asistencija za 30 i pol minuta u igri.

Najbolji je kod Barcelone bio Jan Vesely s 24 koša, Tomaš Satoransky dodao je 15 poena.

Dodajmo i to da u drugom polufinalu Murcia kao peti nositelj ima iznenađujućih 2-0 u seriji protiv Unicaje koja je regularni dio sezone zaključila na prvom mjestu.