Kustošija pobjedom izborila kvalifikacije za povratak u SuperSport Prvu NL

Petar Jenjić • nedjelja, 02.06.2024.

Nakon samo jedne sezone u trećem rangu, Kustošija bi se mogla vratiti u SuperSport Prvu NL. Slavljem protiv Opatije u zadnjem kolu SuperSport Druge NL, izborila je kvalifikacije protiv Orijenta...

Jučer su odigrane preostale utakmice 30. kola SuperSport Druge NL u kojima smo saznali i putnika u dodatne kvalifikacije za Prvu NL. Protiv Orijenta će se za povratak u drugi rang boriti Kustošija.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kustošija je petu pobjedu u nizu, a desetu u zadnjih 11 utakmica, upisala protiv momčadi koja je već ranije osigurala prvo mjesto. Slavila je s 1:0 , a jedini gol zabio je Lovro Bizjak u četvrtoj minuti.

Sedmu uzastopnu pobjedu upisali je Mladost Ždralovi, ali za jedan bod ostala kratka iza Kustošije. Jučer je slavila u gostima kod Hrvaca rezultatom 1:2.

Domaćin je poveo preko Sedina Ljuce u 16. minuti, a preokret gostima donijeli su Antonio Azinović u 41. i Nikola Marić u 48. minuti.

Visokom 5:2 pobjedom sezonu je zaključilo Dugo Selo koje je na domaćem terenu svladalo Belišće. Gosti su se tako oprostili od trećeg ranga sa samo 13 osvojenih bodova.

Dva pogotka za domaće postigao je Matija Huzjak (15., 41.), dok su po jedan gol dodali Ivan Bastalec u 28., Filip Miškić u 34. i Ivan Filipović u 77. minuti. Za goste su zabijali Isaiah Sesugh Michael u 55. i Silvio Anočić u 80. minuti.

Pobjedu za kraj sezone upisao je Bjelovar koji je s 3:2 na domaćem terenu slavio protiv Hrvatskog dragovoljca. Dva pogotka u prvom poluvremenu postigao je Toni Barišić (23., 37.), da bi u 71. smanjio Leon Bičanić. Dvije minute kasnije na 3:1 povisio je Nino Stojanović, a Bičanić u 80. ublažio poraz gostiju.

S dva pogotka u prvih devet minuta Karlovac je sezonu zaključio domaćom pobjedom protiv Radnika iz Križevaca. Za 1:0 zabio je Toni Kurečki, dok je konačan rezultat postavio Ivan Matiaž.

Marsonia je slavila na gostovanju kod porečkog Jadrana s 1:3. Gosti su poveli preko Marija Bačića u 42. minuti, na 0:2 povisio je Ivan Didović u 55., da bi zaostatak u 74. smanjio Igor Lepinjica. Konačan rezultat u završici je postavio Tomislav Valentić.

Dvoboj Krka i Jadrana LP završio je bez pogodaka. Domaćin seli u niži rang.