Meksička Pachuca do novog naslova u CONCACAF Ligi prvaka

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 02.06.2024.

Ukupno šesti naslov prvaka sjevernoameričke inačice Lige prvaka je meksička Pachuca koja je u finalnom dvoboju bila bolja od Columbus Crewa rezultatom 3:0...

Nogometaši meksičke Pachuce pobjednici su 59. izdanja najvećeg klupskog nogometnog natjecanja Sjeverne, Srednje Amerike i Kariba koje od ove godine nosi ime CONCACAF Champions Cup.

Igraj na Atalanta - Fiorentina na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pachuca je u finalu kod kuće, pred gotovo 30 tisuća gledatelja pobijedila američki Columbus Crew rezultatom 3:0.

Na svom stadionu Hidalgo, koji se nalazi na gotovo 2.500 m nadmorske visine, meksička momčad je dominirala nad Columbusom.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom bivšeg napadača Evertona Salomona Rondona, a na 2:0 je povećao Emiliano Rodriguez u 34. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Rondon u 67. minuti.

Za meksički sastav je ovo osmi naslov pobjednika CONCACAF Kupa prvaka, a rekorder je meksička America sa sedam titula.

Zahvaljujući ovom uspjehu, Pachuca će se natjecati na sljedećem Svjetskom klupskom prvenstvu koje će biti prošireno na 32 momčadi u Sjedinjenim Državama od 15. lipnja do 13. srpnja 2025. godine.