Luka Mikrut osvojio naslov na turniru u Bolu!

Petar Jenjić • nedjelja, 02.06.2024.

Hrvatski tenisač Luka Mikrut stigao je do svoje druge titule u pojedinačnoj konkurenciji. Danas je u finalu turnira u Bolu bio bolji od Francuza Sasche Gueymarda Wayenburga...

Odličan kraj tjedna za Luku Mikruta koji je osvojio 15 tisuća dolara vrijedan turnir u Bolu. 509. tenisač svijeta u finalu je igrao protiv 24 mjesta bolje rangiranog Francuza Sasche Gueymarda Wayenburga kojeg je svladao u dva seta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U njihovom prvom međusobnom dvoboju slavio je s dva puta po 6:3 nakon jednog sata i 29 minuta provedenih na terenu. Na putu do titule izgubio je samo jedan set.

Mikrutu je ovo bilo šesto pojedinačno finale karijere i druga titula. Prvu je osvojio na turniru u Osijeku prošle godine. U konkurenciji parova igrao je 11 finala i slavio u njih devet.

Danas je iskoristio pet od devet ponuđenih break šansi na servis protivnika, dok je drugi nositelj imao dvije i obje iskoristio.

Mikruta sada čeka nastup na zagrebačkom Challengeru.