Koolhof i Mektić nisu izbjegli minu, ostali bez osmine finala

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.06.2024.

Wesley Koolhof i Nikola Mektić nisu prošli u osminu finala Roland-Garrosa. U šesnaestini finala bolji su bili Australci Max Purcell i Jordan Thompson...

Nizozemsko-hrvatska kombinacija koja je postavljena za sedme nositelje muškog dijela ždrijeba parova u Roland-Garrosu, poražena je u šesnaestini finala. Wesley Koolhof i Nikola Mektić poraženi su u tri seta od Australaca Maxa Purcella i Jordana Thompsona.

Igraj na mečeve Roland-Garrosa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Purcell i Thompson nisu baš najlaganiji protivnici i to su Koolhof i Mektić osjetili. Ove godine Australci su već osvojili tri turnira, na jednom još igrali u polufinalu te su očekivani predstavljali vrlo ozbiljne protivnike.

Prvi set su Koolhof i Mektić dobili sa 6:4, ali naredna dva su istim rezultatom izgubili.

I u tom prvom setu bilo je dosta problema, čak sedam break lopti su spasili da bi svoju prvu, koja je ujedno bila i set lopta, iskoristili.

To nije psihički dotuklo Australce koji su uspjeli okrenuti meč na svoju stranu te proći u osminu finala.

Roland-Garros, šesnaestina finala:
Max Purcell/Jordan Thompson (Australija/Australija) - Wesley Koolhof/Nikola Mektić (Nizozemska/Hrvatska, 7) 4:6, 6:4, 6:4