Reprezentacija - prijateljske utakmice, 03.06.2024, 19:00 h, Rijeka, Rujevica
Suci: Matej Jug, Matej Žunić, Manuel Vidali (Slovenija)
3:0(2:0) Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Hrvatska u prvoj provjeri lako slavila protiv Sjeverne Makedonije

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 03.06.2024.

U prvoj od dvije pripremne utakmice za Europsko prvenstvo u Njemačkoj, Hrvatska je odigrala dobru utakmicu i upisala pobjedu protiv Sjeverne Makedonije s 3:0...

Dimitar Mitrovski
57'
18
Tihomir Kostadinov
57'
11
Darko Čurlinov
67'
19
Milan Ristovski
67'
13
Bojan Dimoski
73'

Trener
Blagoja Milevski

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu pripremnu utakmicu uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj. Hrvatski reprezentativci na suprotnoj strani imali su Sjevernu Makedoniju koju su na Rujevici svladali s 3:0.

Igraj na utakmice Eura 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno raspoložen bio je Lovro Majer koji je postigao dva pogotka, ali općenito je izgledao jako dobro i potvrdio svoje najave kako je u vrlo dobroj formi.

Hrvatska je očekivano bila bolji protivnik, Zlatko Dalić mogao je isprobati i neke igrače koji možda u nekoj drugoj utakmici i ne bi dobili tako veliku priliku.

Dobra je stvar što Makedonci nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljnu priliku, najopasniji pokušaj imali su iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu, ali Livaković je bio spreman.

S druge strane Hrvatska je iz prve prave prilike povela. Već u desetoj minuti Majer je iz slobodnog udarca s više od 25 metara pogodio preko živog zida u sam kut nemoćnog Dimitrievskog.

Nastavilo se s boljom igrom Hrvatske koja je imala potpunu kontrolu nad susretom, a novi pogodak stigao je u završnici prvog dijela.

U 45. minuti Baturina je sjajno proigrao Petkovića on petom ostavlja loptu za Majera, a Lovro dolazi sam pred vratara i lijepo šalje loptu pokraj njega u sam kut.

U drugom dijelu bilo je puno promjena i manje prilika. U igru su ušli i Marko Pjaca, Marco Pašalić i Ante Budimir, a upravo su oni kreirali treći pogodak.

Pjaca je sjajno prevario čuvara i idealno centrirao za Budimir koji puca glavom, vratar gostiju Stole Dimitrievski uspio je nekako obraniti taj udarac, ali odbijena lopta došla je do Pašalića koji je iz voleja posprema pod gredu.

Dobra Hrvatska, upisana pobjeda, prilika za 17 igrača i bez ozljeda. Ivan Perišić dobio je planiranu minutažu, Zlatko Dalić što je želio isprobati, isprobao je.

Sljedeća provjera ipak će biti još ozbiljnija, Hrvatska gostuje kod Portugal u subotu.