Braća Tsitsipas šokirala i izbacila Dodiga i Krajiceka

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 03.06.2024.

Iznenađenje u drugom kolu konkurencije muških parova u Roland-Garrosu. Ivan Dodig i Austin Krajicek neočekivano su poraženi od Petrosa i Stefanosa Tsitsipasa...

Braća Tsitsipas nisu trebala predstavljati veliku prepreku za Ivana Dodiga i Austina Krajiceka. Očekivala se pobjeda četvrtih nositelja, ali oni su razočarali i upisali neočekivani poraz.

Igraj na mečeve Roland-Garrosa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zemljana sezona tako se ne razvija dobro za Dodiga i Krajiceka koji su u Monte Carlu i Madridu ostali bez osvojenog seta, u Parizu su uspjeli nakon velike borbe svladati na startu Casha i Gallowaya, ali Grci su ih zaustavili.

Prvi set otišao je na stranu Dodiga i Krajiceka sa 6:4, a onda su krenuli problemi. U drugom setu kod 5:4 spasili su tri vezane set lopte, zatim kod 5:5 propustili tri break lopte, a onda u sljedećem gemu ponovno su dopustili set loptu na svom servisu, tu su i izgubili servis i ujedno set.

U trećem setu odmah su ušli u zaostatak, imali su tri break lopte za vraćanje breaka, ali nisu to iskoristili i ubrzo su upisali poraz.

Neočekivan poraz za jedne od kandidata za dalek put u Parizu.

Roland-Garros, drugo kolo:
Petros Tsitsipas/Stefanos Tsitsipas (Grčka) - Ivan Dodig/Austin Krajicek (Hrvatska/SAD, 4) 4:6, 7:5, 6:3