Hrvatske nogometašice i u drugom susretu bolje od Kosova

Mihaela Bradovski • utorak, 04.06.2024.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu i u drugom susretu protiv Kosova u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Nakon slavlja 1:0 u gostima, sada je bila bolja u Karlovcu s 2:0...

Izabranice Nenada Gračana odigrale su i drugu utakmicu u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Kosova i još jednom su upisale pobjedu.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP nogometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ivana Rudelić i Ana Maria Marković igrale su ključnu ulogu u te dvije pobjede, a upravo Rudelić postigla je jedini pogodak na Kosovu.

U Karlovcu je Hrvatska dominirala, a do prvog pogotka došla je u 15. minuti. Marković je ubacila, a Rudelić iz prve iz voleja pogodila od grede u mrežu.

Potvrda pobjede stigla je u 74. minuti kada je Rudelić odličnom loptom proigrala Marković, ona je krenula sama prema golu i lakoćom zabila za 2:0.

S ovom pobjedom Hrvatska je zasjela na vrh ljestvice, ima bod više od drugoplasiranog Walesa i četiri boda više od Ukrajine. Kosovo je na dnu bez bodova.

U drugom susretu u skupini Ukrajina i Wales odigrali su 2:2.