Norvežanki zlato u polumaratonu, Parlov Koštro daleko od odličja

Branimir Korać • nedjelja, 09.06.2024.

Na Europskom prvenstvu u atletici koje se održava u Rimu, podijeljena su odličja polumaratoncima i polumaratonkama. Nastupila je i hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro...

Norvežanka Karoline Bjerkeli Grovdal i Talijan Yemaneberhan Crippa postali su europski prvaci u polumaratonu. Crippa je u tijesnom finišu slavio ispred sunarodnjaka Pietra Rive i Nijemca Amanala Petrosa.

Igraj na atletiku na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Riva je u završnici prestigao Petrosa i zaradio usput žuti karton zbog nesportske gestikulacije prema njemačkom atletičaru.

Kod atletičarki nije bilo nikakve neizvjesnosti u završnici. Norvežanka Grovdal potpuno je dominirala utrkom, a na kraju je slavila sa 17 sekundi prednosti nad Kenijkom koja nastupa za Rumunjsku Joan Chelimo Melly.

Mjesto na postolju zauzela je i Britanka Calli Hauger-Thackery koja je zaostala za pobjednicom 37 sekundi.

Matea Parlov Koštro zauzela je 25. mjesto sa zaostatkom od tri minute i 39 stotinki. Čak i da je trčala na razini svog osobnog rekorda, ne bi došla do odličja u ovoj dosta brzoj utrci.