Duvnjak s Kielom do trećeg mjesta u Ligi prvaka!

Petar Jenjić • nedjelja, 09.06.2024.

Domagoj Duvnjak osvojio je treće mjesto s Kielom u Ligi prvaka. U današnjem dvoboju za broncu bili su bolji od Magdeburga, a tijekom susreta nijednom se nisu našli u zaostatku...

Rukometaši Kiela po drugi su put u svojoj povijesti osvojili treće mjesto u Ligi prvaka. Nakon slavlja protiv Veszprema prije dvije godine, danas je u njemačkom dvoboju bio bolji od Magdeburga.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijednom Magdeburg nije bio u vodstvu. Kiel je otvorio susret vodstvom od 2:0, njihov protivnik kasnije je poravnao na 5:5. Nakon toga ubacuje u brzinu više i do poluvremena dolazi do devet pogodaka viška (23:14).

Počela se u nastavku topiti prednost Kiela, ali sjajni Tomaš Mrkva na golu obranio je nekoliko čistih zicera. Na njihovu sreću, stekli su lijepu zalihu u prvom dijelu i Magdeburg za potpuni povratak jednostavno nije imao dovoljno vremena.

Došli su iz velikog zaostatka na samo minus tri (30:27), imali i zicer za dodatno smanjenje, ali Mrkva je ponovno bio na mjestu i dvije minute prije kraja pomogao donijeti pobjedu, do konačnih 32:28.

Novu medalju s Kielom tako je osvojio i Domagoj Duvnjak koji je postigao jedan pogodak iz jednog šuta. Prvi strijelac momčadi bio je Eric Johansson sa sedam golova, dok je Mrkva obranio 15 udaraca.

Najbolji je u redovima poraženih bio Lukas Mertens sa sedam golova, dok je Gisli Thorgeir Kristjansson dodao pet pogodaka.