Pobjeda Dodiga i poraz Serdarušića u kvalifikacijama Bratislave

Petar Jenjić • nedjelja, 09.06.2024.

Matej Dodig upisao je pobjedu u prvom kolu kvalifikacija za glavni turnir Challengera u Bratislavi, dok je svoj meč izgubio Nino Serdarušić...

Do pobjede na startu kvalifikacija Challengera u Bratislavi nije uspio doći 358. igrač svijeta Nino Serdarušić koji je za protivnika imao švicarskog tenisača Jeromea Kyma, trenutno 444. na ATP ljestvici.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Serdarušić je dobio prvi set sa 6:3, ali je do kraja meča dobio samo tri gema. Švicarac je slavio nakon jednog sata i 50 minuta provedenih na terenu.

Pobjedu je zato upisao Matej Dodig koji je u prvom kolu kvalifikacija igrao protiv domaćeg igrača s pozivnicom, Miloša Karola kojeg je svladao u dva seta.

Dodig je slavio sa 7:6, 7:5 nakon jednog sata i 32 minute provedene na terenu u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Za plasman u glavni turnir igrat će protiv boljeg iz dvoboja Jonas Forejtek - Sebastian Gima.