Poljacima neće biti do slavlja unatoč pobjedi, Nizozemci lako protiv Islanda

Petar Jenjić • ponedjeljak, 10.06.2024.

Odigrane su tri utakmice uoči početka Europskog prvenstva. Poljska je slavila protiv Turske, Nizozemska je bila bolja od Islanda, dok je pobjedu upisala i Češka protiv Sjeverne Makedonije...

Već smo objavili članak o velikim poljskim problemima s ozljedama. Danas su Poljaci svladali Tursku s 2:1, ali ta će utakmica definitivno ostati u sjeni svega ostalog.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za vodstvo je zabio Karol Swiderski u 12. minuti na asistenciju Roberta Lewandowskog. Prilikom proslave gola se ozlijedio i sedam minuta kasnije izašao iz igre. U 32. minuti teren je napustio i asistent.

U 77. minuti Turska je došla do poravnanja preko Barisa Alpera Yilmaza, dok je slavlje Poljacima u 90. minuti donio Nicola Zalewski. Pobjednike čeka otvaranje Eura protiv Nizozemske, a poražene dvoboj s Gruzijom.

Posljednju utakmicu uoči Europskog prvenstva odigrala je Češka koja je za protivnika imala Sjevernu Makedoniju koju je svladala rezultatom 2:1.

Makedonci su nakon poraza od Hrvatske upisali još jedan. Česi su poveli iz penala koji je zabio Patrik Schick u 60. minuti, da bi pet minuta kasnije rezultat poravnao Isnik Alimi.

Česi su do pobjede stigli iz još jednog kaznenog udaraca, ovoga puta duboko u sudačkoj nadoknadi. Zabio ga je Antonin Barak.

Nizozemska je upisala rutinsku pobjedu protiv Islanda na De Kuipu rezultatom 4:0 i potpuno spremna čeka početak Europskog prvenstva.

U 23. minuti povela je preko Xavija Simmonsa, dok je na 2:0 povisio Virgil van Dijk u 49. minuti susreta. Donyell Malen i Wout Weghorst potvrdili su pobjedu golovima u 79. odnosno 93. minuti. test