Luka Mikrut svladao gotovo 200 mjesta bolje rangiranog tenisača

Petar Jenjić • utorak, 11.06.2024.

Do pobjede u prvom kolu Challengera u Bratislavi stigao je Luka Mikrut koji je slavio u dva seta protiv portugalskog tenisača Jaimea Farije...

Nakon što je proteklog tjedna igrao finale zagrebačkog Challengera, Luka Mikrut dobro je krenuo i u novi koji se igra u Bratislavi. Trenutno 364. tenisač svijeta za protivnika na startu turnira imao je Jaimea Farije.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Portugalski predstavnik, trenutno 177. na ATP ljestvici, bio je postavljen za osmog nositelja, ali već je na startu turnira zaključio nastup. Mikrut je slavio sa 6:3, 6:2 u prvom međusobnom dvoboju.

Meč je trajao samo 58 minuta, a hrvatski tenisač u sljedećem će kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja između Kamila Majchrzaka iz Poljske i Ergija Kirkina iz Turske.

Hrvatski tenisač iskoristio je tri od osam ponuđenih break šansi, dok je spasio dvije break prilike. Nova dobra pobjeda Mikruta koji polako, ali sigurno napreduje. test