Ukrajina na najbolji mogući način zaključila pripreme za Europsko prvenstvo

Petar Jenjić • utorak, 11.06.2024.

Ukrajina je u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči početka Europskog prvenstva došla do pobjede protiv Moldavije s visokih 0:4. Unatoč nešto slabijem protivniku, dobra je to najava za početak velikog natjecanja...

Izrael je odigrao prijateljsku utakmicu na gostovanju kod Bjelorusije i upisao visoku pobjedu rezultatom 0:4. Nakon poraza od Mađarske (3:0), ovaj ciklus ipak je zaključio pozitivno.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Četiri različita igrača postizala su golove: Guy Melamed, Ramzi Safuri, Raz Shlomo i Mohamad Kanaan. Bjelorusi su od 65. minute igrali i s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Zahar Volkov.

Grčka je prije četiri dana izgubila u gostima kod Njemačke (2:1), a danas je kod kuće igrala protiv kudikamo lakšeg protivnika. U goste je stigla Malta koja je poražena s 2:0. Prvo je iz penala zabio Anastasios Bakasetas u sedmoj minuti, a nakon njega i Christos Tzolis osam minuta kasnije.

Posljednju, treću provjeru uoči Europskog prvenstva, odigrala je Ukrajina. Nakon remija bez golova protiv Njemačke i poraza od Poljske (3:1), danas je imala za protivnika reprezentaciju Moldavije koju je svladala s 0:4.

U vodstvo je doveo Roman Jaremčuk u drugoj minuti, na 2:0 povisio je Viktor Cigankov pretkraj prvog poluvremena. U 49. na 0:3 povisio je Artem Dovbik, dok je pet minuta kasnije konačan rezultat postavio Georgij Sudakov.

Ukrajinci otvaraju Europsko prvenstvo 17. lipnja protiv Rumunjske s početkom u 15 sati. test