Portugal bolji od Irske uz odličnu Ronaldovu dionicu

Petar Jenjić • utorak, 11.06.2024.

Cristiano Ronaldo postigao je dva od tri portugalska gola u pobjedi protiv Irske u prijateljskom dvoboju. Dva pogotka za Sjevernu Irsku u pobjedi protiv Andore postigao je Conor Bradley...

Nogometaši Portugala pobjedom će otići na Europsko prvenstvo. Nakon poraza od Hrvatske, danas su na domaćem terenu igrali protiv Irske i svladali je rezultatom 3:0.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena vodili su s 1:0 pogotkom Joaa Felixa. U 50. minuti podebljali su vodstvo nakon krasnog pogotka Cristiana Ronalda, udarcem s 15 metara iskosa u gornji suprotni kut.

Ronaldo je ujedno i postavio konačan rezultat deset minuta kasnije. Portugalce na otvaranju Eura čeka utakmica protiv Češke s kojom igraju 18. lipnja.

U nešto manje važnoj prijateljskoj utakmici Sjeverna Irska je slavila s 2:0 protiv reprezentacije Andore. Oba pogotka postigao je mladi Liverpoolov igrač Conor Bradley, prvo u 16., a zatim i u 22. minuti. test