Kolak 11. u finalu koplja, Bjeljac do svog najboljeg rezultata sezone

HINA, Petar Jenjić • srijeda, 12.06.2024.

Sara Kolak zauzela je 11. mjestu u finalu bacanja koplja na Europskom prvenstvu u Rimu. Bojana Bjeljac zauzela je 22. mjesto u utrci na 10.000 metara...

Pretposljednjeg dana Europskog atletskog prvenstva u Rimu nastupile su dvije hrvatske predstavnice, Sara Kolak je u finalu bacanja koplja zauzela 11. mjesto, dok je Bojana Bjeljac u utrci na 10.000 metara bila 22.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Olimpijska pobjednica iz Rio de Janeira u prve dvije serije finala nije izvela ispravan hitac da bi u trećoj seriji bacila koplje do 55.90 metara što nije bilo dovoljno za nastavak natjecanja u četvrtoj seriji. Taj hitac je za gotovo dva metra slabiji od onoga s kojim je u ponedjeljak izborila finale.

Pobijedila je Austrijanka Victoria Hudson sa 64.62m ispred Srpkinje Adriane Vilagroš sa 64.42m i Norvežanke Marie-Therese Obst sa 63.50m.

Bjeljac je na 10.000 metara ostvarila svoj najbolji rezultat sezone od 33:48.63 minuta što nije bilo niti približno dovoljno za borbu zha medalje. Do zlata je stigla domaća predstavnica Nadia Battocletti s 30:51.32 ispred Nizozemke Diane van Es s 30:57.24 i Britanke Megan Keith s 31:04.77.

Velike zvijezde u utorak su opravdale svoj status, Norvežanin Karsten Warholm do svog je trećeg europskog naslova na 400 metara s preponama stigao s rekordom europskih prvenstava od 46.98 sekundi, u istoj disciplini kod atletičarki slavila je Nizozemka Femke Bol također s rekordom europskih prvenstava od 52.49.

Domaću publiku oduševio je karizmatični olimpijski pobjednik u skoku u vis Gianmarco Tamberi koji je nakon osiguranja zlata preskočio letvicu i na visni od 2.37 metara i tako također postavio rekord europskih prvenstava.

Do zlata u troskoku je s još jednim rekordom europskih prvenstava stigao Španjolac Jordan Alejandro Diaz Fortun sa 18.18m.

U desetoboju je najbolji bio Estonac Johannes Erm sa 8764 bodova, dok je Švicarka Mujinga Kambundji slavila s vremenom 22.49 sekundi. test