Nijemci primaju golove na velikim natjecanjima, hoće li Škoti nastaviti niz?

Sportnet, Petar Jenjić • petak, 14.06.2024.

Večeras kreće 17. Europsko prvenstvo koje će otvoriti Njemačka i Škotska. Elf je trenutno na nizu od 12 utakmica na velikim natjecanjima u kojima je primio barem jedan pogodak...

Samo Pierre-Emerick Aubameyang (13) je u ovosezonskom izdanju UEFA Europa lige sudjelovao u više golova od njemačkog reprezentativca Floriana Wirtza (8 - 4 gola, 4 asistencije), pri čemu je ostvarivao prosjeke od 2.7 udaraca na gol te 2.8 kreiranih prilika na 90 odigranih minuta. Istovremeno, u Bundesligi je ostvarivao prosjeke od također 2.7 udaraca na gol, odnosno 2.8 kreiranih prilika za svoje suigrače na 90 odigranih minuta.

Igraj na Njemačka - Škotska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kai Havertz (Arsenal) je u Premier ligi ove sezone imao 2.4 udarca na gol i 1.5 izboren prekršaj na 90 odigranih minuta, a u svojih posljednjih 14 ligaških nastupa je sudjelovao u 15 golova (9 postignutih golova, 6 asistencija).

Škotski reprezentativac John McGinn je u kvalifikacijama imao 2.5 izborena prekršaja na 90 odigranih minuta. U Premiershipu su samo četiri igrača u sezoni 23/24 izborila više prekršaja od veznjaka Aston Ville (69 ukupno).

Njemačka je primila najmanje jedan pogodak u posljednjih 12 utakmica na velikim turnirima (svjetska i europska prvenstva). Posljednji put su mrežu održali netaknutom protiv Slovačke u utakmici osmine finala Eura 2016.

Škotska je ostvarila pobjede u svojih prvih pet kvalifikacijskih utakmica za UEFA EURO 2024, ali u posljednja tri susreta nije uspjela slaviti (dva remija, jedan poraz). U te tri utakmice su Škoti čak sedam puta vadili loptu iz mreže, nakon što su u uvodnih pet susreta primili tek jedan gol. test