Hoće li Scamacca proraditi u reprezentaciji? Berisha je visoka prepreka

Sportnet, Mihaela Bradovski • subota, 15.06.2024.

Italija u susret protiv Albanije ulazi kao favorit, ali ne očekuju Talijani lagan posao. Albanija ima reprezentaciju koja može stvoriti probleme...

Jedan od onih za koje se čeka da proradi u dresu reprezentacije je Gianluca Scamacca. Sjajni napadač Atalante puno zabija u klubu, ali u dresu Italije ima samo jedan gol.

Igraj na Italija - Albanija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gianluca Scamacca je u protekloj sezoni bio najefikasniji Talijan u svim natjecanjima liga petice (19 golova), dok je u Uefinoj Europskoj ligi bio treći po broju udaraca u okvir gola (12), gledavši u leđa tek Pierre-Emericku Aubameyangu (16) i Romeluu Lukakuu (15).

Talijanski reprezentativac Bryan Cristante je u minuloj sezoni Serie A počinio najviše prekršaja (77, 2.1 na 90 odigranih minuta). Samo su tri igrača u ligama petice više puta faulirali svoje protivnike od Talijana.

Među vratarima koji su odigrali najmanje 450 minuta u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, samo trojica su imala viši postotak obrana od Albanca Etrita Berishe (85%), pri čemu je zaustavljao 3.4 udarca na 90 odigranih minuta.

Ovo je prvi put da se Italija i Albanija susreću na nekom velikom turniru. Italija je pobijedila u sva četiri međusobna susreta (gol-razlika 7:1) koja su se odigrala od 2014. godine.

Na posljednja dva europska prvenstva (EP 2016, EP 2020) Italija nikad nije primila više od jednog pogotka na utakmici. To je ukupno 6 primljenih golova u 12 odigranih utakmica na završnom turniru. test