EP 2024, skupina A, 1. kolo, 15.06.2024, 15:00 h, Köln
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)
Breel Embolo 90'+3'
Švicarska

Švicarska skupo naplatila brojne mađarske pogreške i krenula s tri boda

Branimir Korać • subota, 15.06.2024.

Prvi današnji susret odigrali su Mađarska i Švicarska, a Švicarci su upisali pobjedu 3:1 uz vrlo dobar nastup. Mađarska ispod očekivanja.

Bendeguz Bolla
46'
15
Laszlo Kleinheisler
67'
9
Martin Adam
79'
24
Marton Dardai
79'

Zeki Amdouni
68'
2
Leonidas Stergiou
68'
7
Breel Embolo
74'
26
Fabian Rieder
86'
16
Vincent Sierro
86'
Trener
Murat Yakin

Švicarska je dobro krenula u Europsko prvenstvo, odigrala je dobru utakmicu protiv Mađarske i u konačnici slavila.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno dobro Švicarci su izgledali u prvom poluvremenu kada su potpuno nadigrali vrlo indisponiranu Mađarsku u tom razdoblju.

Rano je Švicarska stigla do vodstva, već u 13. minuti zaspala je mađarska obrana i Švicarska je povela. Aebischer je odlično kroz obranu poslao loptu za Duaha koji dolazi sam pred vratara i lakoćom zabija. Isprva je pokazano zaleđe, ali VAR provjera pokazala je da zaleđa nije bilo.

Mađarska obrana izgledala je dosta nesigurno u početku susreta i Švicarska je i u 20. minuti imala sjajnu priliku, pogrešku Mađara ovaj put nije kaznio Vargas koji je bio sam pred Gulacsijem, ali iskusni vratar brani njegov pokušaj.

Švicarska je i dalje izgledala bolje i konkretnije, a Mađarska je prvi put zaprijetila tek u 40. minuti kada je Szoboszlai ubacio iz prekida, a Orban nije najbolje zahvatio loptu koja ide u ruke Sommeru.

U završnici prvog dijela novi pogodak Švicarske. Kombinirali su Švicarci pred kaznenim prostorom, a onda je Aebischer sjajno pogodio s nekih 18 metara u sam donji kut za velikih 2:0 na odmoru.

Niti prvih 15 minuta drugog dijela nije donio neke dramatične pomake u mađarskoj igri, no nakon nekih sat vremena Mađari su počeli izgledati sve bolje.

U 63. minuti sjajnu priliku imao je Barnabas Varga, idealan ubačaj Sallaija, ali Varga glavom nije precizan. No tri minute kasnije dolazi do pogotka i to iz teže pozicije. Sada je Szoboszlai ubacio, a Varga se bacio i glavom pogodio za 2:1.

Mađari su osjetili da imaju priliku za potpuni povratak, ali Švicarska je dobro reagirala i držala je Mađarsku uglavnom podalje od svog gola.

U 90. minuti mogla je Švicarska do trećeg pogotka i odluke o pobjedniku, ubačena je lopta iz kuta, glavom je loptu skrenuo Xhaka, ali Gulacsi je sjajno reagirao.

U 93. minuti ipak treći pogodak Švicaraca, tko zna koja već pogreška Mađara, Orban je poklonio loptu Embolu, a on je lijepo prebacio vratara za konačnih 3:1.

Kdor ne skače, ni Sloven'c

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu u kojima su završile još dvije skupine. Priča dana definitivno je Slovenija koja je prvi...