EP 2024, skupina B, 1. kolo, 15.06.2024, 18:00 h, Berlin, Olympiastadion
Suci: Michael Oliver, Stuart Burt, Dan Cook (Engleska)
3:0(3:0) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska prizemljena u Berlinu, Španjolska brža, konkretnija i bolja

Branimir Korać • subota, 15.06.2024.

S velikim očekivanjima čekao se početak Europskog prvenstva i dvoboj protiv Španjolske. Međutim Hrvatska je podbacila, nije bila dobra i zasluženo je poražena s 3:0.

Daniel Olmo
59'
21
Mikel Oyarzabal
67'
6
Mikel Merino
67'
11
Ferran Torres
86'
18
Martin Zubimendi
86'

Zlatko Dalić

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je poraz u prvom susretu na ovogodišnjem Europskom prvenstvu. Španjolska je bila bolja, opasnija i konkretnija i na kraju je zasluženo slavila.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je imala prilika, međutim lopta nije htjela u mrežu dok je s druge strane Španjolska zabila sve što je trebala zabiti.

Španjolska je rano počela prijetiti i imala je nekoliko poluprilika, ali nije došla do pogotka sve do 29. minute.

Prva velika pogreška hrvatske obrane i odmah je stigla gruba kazna. U 29. minuti Morata se iskusno postavio između hrvatskih stopera koji su stajali široko, Ruiz ga je odlično proigrao, a Morata dolazi sam pred Livakovića i zabija za vodstvo Španjolske.

Tri minute kasnije novi pogodak za Španjolsku. Ovaj put Ruiz je napravio sve sam, prošetao se kroz hrvatsku obranu i onda lijepo i inteligentno pogodio u nebranjeni kut.

Hrvatska je nakon toga imala dvije lijepe šanse, ali za razliku od Španjolske nije ih realizirala.

U 33. minuti Brozović je dobro pucao, Simon je obranio taj pokušaj, lopta se odbija do Majera koji pogađa vanjski dio mreže.

Niti deset minuta kasnije još bolja prilika. Gvardiol je pucao iskosa, na drugoj vratnici Budimir je išao na loptu, ali nije je poslao u praznu mrežu.

I umjesto da Hrvatska barem smanji zaostatak, dogodilo se ono najgore, treći gol u sudačkoj nadoknadi. Yamal je ubacio loptu za Danija Carvajala koji lakoćom iz blizine zabija.

U drugom dijelu Španjolska je odmah imala krasnu priliku preko Ya,ala koji je gađao iskosa, ali obranio je Livaković. Na drugoj satrani Španjolska je imala puno sreće kada je niz igrača pokušavalo iz blizine pogoditi mrežu, no lopta je zapinjala u bloku.

Posljednju pravu priliku na susretu Hrvatska je imala deset minuta prije kraja susreta. Rodri je srušio Petkovića, dosuđen je kazneni udarac, Petkovićev pokušaj brani Simon, ali odbijenu loptu Perišić vraća do Petkovića koji pogađa mrežu. Uslijedila je VAR provjera i poništen pogodak jer je Perišić prerano ušao u 16 metara.

Hrvatska tako vrlo loše otvara nastup na Europskom prvenstvu i morat će puno toga popraviti ako misle proći u nokaut fazu. test

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...