EP 2024, skupina B, 1. kolo, 15.06.2024, 21:00 h, Dortmund
Suci: Felix Zwayer, Stefan Lupp, Marco Achmüller (Njemačka)
Nedim Bajrami 1'
Albanija

Talijani se oporavili od ranog šoka i uzeli očekivane bodove

Branimir Korać • subota, 15.06.2024.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Italija i Albanija, a Talijani su uzeli sva tri poda slaveći s 2:1. Nije ih poremetio niti najbrži pogodak u povijesti Eura...

Andrea Cambiaso
77'
16
Bryan Cristante
77'
19
Mateo Retegui
82'
13
Matteo Darmian
82'
25
Michael Folorunsho
90'+2'
Arber Hoxha
68'
14
Qazim Laci
68'
7
Rey Manaj
76'
17
Ernest Muci
87'

Trener
Sylvinho

Italija je preživjela prvi ispit na Europskom prvenstvu i upisala je pobjedu protiv Albanije. Primili su najbrži pogodak u povijesti europskih prvenstava. napravili dosta brzo preokret i onda držali susret pod kontrolom.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tijekom svih 90 minuta vidjelo se da je Italija kvalitetnija reprezentacija, Albanija je borbena, ali ima limita. Italija je propustila priliku ranije dovršiti posao pa je morala strahovati do kraja susreta.

Talijani su doživjeli šok već u 22. sekundi kada je Albanija postigla najbrži pogodak u povijesti europskih prvenstava. Bajrami je dobio loptu u 16 metara, Bastoni ga nije dobro zatvorio i Albanac je zakucao loptu u mrežu.

Odmah su Talijani preuzeli igru u svoje ruke, počeli stvarati prilike i u 11. minuti došli su do poravnanja. Vrlo jednostavna akcija, ubačena lopta na drugu vratnicu gdje je Bastoni sam i glavom zabija za poravnanje.

Nisu se Albanci niti snašli, a već su bili u zaostatku. U 16. minuti lopta se odbijala i na kraju došla do Barelle koji je bez razmišljanja opalio sa 16-17 metara i pogodio u kut za preokret.

Albanci su se našli u problemima, Italija je bila vrlo opasna, stvarala je niz prilika, a najbliža pogotku bila je kada je Frattesi bio sam pred Strakoshom, prebacio ga i pogodio vratnicu.

U drugom dijelu Italija je manje više kontrolirala utakmicu i nije više toliko pritiskala. Pokušavali su Chiesa, Dimarco, ali lopta nije htjela u mrežu.

Albanija je imala sjajnu priliku u 90. minuti kada je Manaj krasno primio loptu prsima, došao sam pred Donnarummu, ali nije uspio zabiti.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...