Nitko tako često ne remizira kao Poljska niti ima prosjek golova kao Nizozemska

Sportnet, Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.06.2024.

Poljska i Nizozemska otvaraju današnji program na Europskom prvenstvu. Nizozemska je favorit, međutim i Poljska vidi svoju priliku...

Statistika jasno pokazuje kako su Nizozemci najefikasnija reprezentacija po prosjeku pogodaka na europskim prvenstva, ali i da Poljaci najčešće remiziraju. Sve je spremno za neki 3:3 remi.

Igraj na Poljska - Nizozemska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sebastian Szymanski je za Poljsku izborio više prekršaja od bilo kojeg drugog suigrača u kvalifikacijama za EP (14), u prosjeku tri na 90 odigranih minuta. Za to vrijeme, među preostalim reprezentacijama koje su izborile nastup na završnom turniru, samo su Ukrajina (13.6), Škotska (12.8) i Mađarska (12.4) radile više prekršaja po utakmici od Oranja (12.3).

Samo je Bruno Fernandes (7) upisao više asistencija u kvalifikacijskom ciklusu od nizozemskog reprezentativca Denzela Dumfriesa (5), a samo Cody Gakpo (16) je stvorio više obećavajućih šansi od Dumfriesovih 14.

Wout Weghorst je jedini nizozemski igrač koji je uputio više udaraca na gol u kvalifikacijama za EP od Xavija Simonsa (19), dok je u dresu RB Leipziga u bundesligaškim utakmicama ostvarivao prosjek od 2.7 udaraca na 90 odigranih minuta.

Točno pola utakmica Poljske na europskim prvenstvima je završilo neodlučenim rezultatom (7/14), što je najviši prosjek remija za bilo koju vrstu koja je nastupila na više od jednog izdanja završnog turnira.

Nizozemska postiže u prosjeku 1.67 golova na utakmicama europskog prvenstva (65 golova u 39 utakmica), te su momčad s najvišim prosjekom na završnom turniru. test

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...