EP 2024, skupina D, 1. kolo, 16.06.2024, 15:00 h, Hamburg, Volksparkstadion
Suci: Artur Soares Dias, Paulo Soares, Pedro Ribeiro (Portugal)
Wout Weghorst 83'
Nizozemska

Hrabri Poljaci namučili Nizozemsku, ali ipak nisu izdržali

Branimir Korać • nedjelja, 16.06.2024.

Nizozemska je nastup na Europskom prvenstvu otvorila pobjedom protiv Poljske koju je svladala s 2:1. Poljaci su do same završnice imali bod u rukama, ali ih je rastužio Wout Weghorst.

Jakub Moder
46'
24
Bartosz Slisz
55'
7
Karol Swiderski
55'
6
Jakub Piotrowski
77'
18
Bartosz Bereszynski
86'
Georginio Wijnaldum
62'
18
Donyell Malen
62'
9
Wout Weghorst
81'
12
Jeremie Frimpong
81'
15
Micky Van de Ven
87'
Trener
Ronald Koeman

Vrlo zanimljivu, dinamičnu i otvorenu utakmicu odigrali su u Hamburgu Nizozemska i Poljska. Nizozemska je ušla u utakmicu kao priličan favorit, Poljska je ostala bez Lewandowskog što je ogroman problem, ali sjajno se držala, a igrač koji je inače u trećem planu i doveo ju je u vodstvo.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta Nizozemska je prijetila i stvarala prilike, ali što njihova nepreciznost, a što Wojciech Szczesny bili su krivci što lopta nije ulazila u poljsku mrežu.

Nakon nekoliko promašenih situacija Nizozemaca, Poljska je iz svoje prve prave prilike stigla do vodstva. Zielinski je ubacio iz kornera, a Buksa, zamjena za sve ozlijeđene poljske napadače, glavom pogađa za vodstvo.

Uslijedio je žestok pritisak Nizozemaca koji su pucali iz svih oružja, sjajne prilike imali su Van Dijk, Depay, Gakpo, a poravnanje je stiglo u 29. minuti.

Gakpo je bio strijelac, opalio je izvana, lopta je na putu zakačila Salamona i dovoljno prevarila poljskog vratara te završila u mreži.

Nakon tog pogotka do kraja prvog dijela lijepu priliku imao je Kiwior, nije zabio i na odmor se otišlo s 1:1.

U drugom dijelu Nizozemska je i dalje bila bolja, stvarala je prilike iako je i Poljska prijetila. U odličnoj situaciji nije zabio ponovno Kiwior.

Preokret je stigao u 83. minuti. Svega dvije minute nakon što je ušao u igru, Wout Weghorst bio je na pravom mjestu, ubacio je prizemno Ake, lopta je došla do Weghorsta koji je šalje u mrežu.

Situacija se promijenila i sada su Poljaci trebali napasti. Imali su pokušaja do kraja, a najbliži pogotku bio je Swiderski u 89. minuti kada je Verbruggen refleksnom obranom zaustavio taj pokušaj.

I to je nogomet

Bijes i razočaranje izmjenjivali su se nakon pogotka Zaccagnija koji je Hrvatsku vjerojatno ostavio bez osmine finala Europskog prvenstva...