EP 2024, skupina C, 1. kolo, 16.06.2024, 18:00 h, Stuttgart, Stuttgart Arena
Suci: Sandro Schärer, Stephane de Almeida, Bekim Zogaj (Švicarska)
Christian Eriksen 17'
Danska

Šeškove bombe nisu ušle, Janžin odbijanac donio Sloveniji veliki bod

Branimir Korać • nedjelja, 16.06.2024.

Slovenija je uspjela doći do boda protiv Danske, borila se maksimalno i nije odustajala i došla je do pogotka u posljednjih 15 minuta čime je osigurala bod. Danci su dugo vodili, no u nastavku susreta ipak su pali...

Benjamin Verbič
67'
19
Žan Celar
76'
5
Jon Gorenc Stanković
76'
23
David Brekalo
90'+4'
14
Jasmin Kurtič
90'+4'
Joakim Maehle
78'
20
Yussuf Poulsen
83'
12
Kasper Dolberg
83'
15
Christian Norgaard
83'
8
Thomas Delaney
89'
Trener
Kasper Hjulmand

Danska i Slovenija odigrale su utakmicu kakva se otprilike i očekivala. Danci otvoreniji i ofenzivniji, opasniji, a Slovenija je čekala svoje trenutke i prijetila kada bi se ukazala šansa.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Znao je Hjulmand otkud prijeti najveća opasnost, zatvorio je Benjamina Šeška koliko je mogao, ali sjajni napadač Leipziga ipak je bio velika prijetnja kada god je bio s loptom.

Slovenija je ušla u utakmicu s laganim respektom prema velikoj sceni, bilo je nervoze u početku, ali kako je vrijeme odmicalo, tako je i Slovenija izgledala sve bolje.

Danska je bila bolja od početka susreta i imala posjed, ali prvu pravu prijetnju kreirala je Slovenija, točnije Šeško koji je opalio izvana, a lopta prolazi koji centimetar pokraj vratnice.

Niti minutu kasnije Danska dolazi do vodstva. Ubačena lopta iz auta, Wind ju je petom proslijedio do Eriksena, a on 1100 dana nakon što je imao srčani zastoj u Kopenhagenu na prošlom Euru, zabija za 1:0.

Do kraja prvog dijela još jedna opasnost pred golom Slovenije, oštro je ubacio Eriksen, Šeško je pokušao izbiti loptu, ona pogađa Mlakara i skoro se odbija u gol.

Prva polovica drugog poluvremena nije donijela previše uzbuđenja, a onda je krenulo. U 65. minuti Oblak je izvukao fantastičnu obranu kada je Hojlund pucao iz peterca da bi u sljedećoj minuti Gnezda Čerin pucao glavom pokraj gola nakon ubačaja Šporara.

U 77. minuti još jednom Šeško, fantastično je opalio izvana i zatresao vratnicu. Lopta je završila u korneru nakon kojeg je lopta odbijena na 18 metara od gola, naletio je Erik Janža, bivši igrač Osijeka, i uz pomoć Hjulmanda poravnao na 1:1.

Danska je do kraja susreta očajnički pokušavala doći do pobjede, ali Slovenija se dobro branila i uzela veliki bod. test

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...