Segesta nakon drame penala do SuperSport Druge NL

Petar Jenjić • nedjelja, 16.06.2024.

Segesta i Uljanik Pula izborili su svoje mjesto u SuperSport Drugoj NL. Siščani su nakon boljeg izvođenja penala izbacili Zadar, dok su Puljani bili bolji od požeške Slavonije...

Plasman u SuperSport Drugu NL izborila je Uljanik Pula koja je bila bolja od požeške Slavonije. Nakon što je prva utakmica u Velikoj završila bez golova, danas su Puljani došli do pobjede od 3:1.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaće je u vodstvo doveo Milivoj Simeunović u 22. minuti, da bi dvije minute kasnije poentirao Matej Martinović za 1:1. Do kraja poluvremena domaćin se vratio u vodstvo pogotkom Noela Žikovića.

U 72. minuti Uljanik je podebljao na 3:1 preko Roberta Rakovića. Mogli su gosti smanjiti iz penala u 83., no udarac Mateja Martinovića obranio je Carlo Jurak.

Ni drugu sezonu zaredom, Zadar nije uspio proći kvalifikacije za SuperSport Drugu NL. Nakon što je koban bio Karlovac, ove sezone to je bila Segesta.

Prva utakmica otišla je na stranu Siščana rezultatom 2:1, a istim rezultatom završila je i druga utakmica pa su gosti na Stanovima izborili treći rang boljim izvođenjem penala.

U 40. minuti domaćin je poveo preko Danila Serbinova, dok je nakon nešto više od sat vremena igre poravnao je Erick Vizela.

Domagoj Muić duboko u sudačkoj nadoknadi donio je vodstvo Zadru 2:1 nakon velikog pritiska, a rezultat se do kraja regularnog vremena nije promijenio.

Uslijedili su penali. Na kraju treće serije Anti Vukadinoviću obranio je Mihael Zrinščak, a u trećoj Bruni Grgiću. Zrinščak je novom obranom donio plasman u viši rang. test