Hrvatski odbojkaši poraženi u finalu Zlatne lige

Petar Jenjić • nedjelja, 16.06.2024.

U finalu Zlatne lige poraz su upisali hrvatski odbojkaši koji su izgubili u četiri seta od reprezentacije Ukrajine. Unatoč tome, glavni cilj je ostvaren, plasman na Challenger kup u Kini...

Hrvatska odbojkaška reprezentacija u subotu je nakon velike drame svladala Estoniju u pet setova. Time je ne samo izborila finale Zlatne lige, nego i nastup na Challenger kupu u Kini gdje se vadi viza za Ligu nacija.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je u finalu natjecanja, uz nešto manje pritiska, igrala protiv reprezentacije Ukrajine koja je češće pobjeđivali u međusobnim dvobojima, a tako je bilo i danas u Osijeku.

U devetoj međusobnoj utakmici Ukrajinci su upisali sedmu pobjedu i osvojili prvo mjesto. U današnjem finalu slavili su s 3:1 u setovima, nakon što su u polufinalu bez izgubljenog seta svladali Češku.

Hrvatska je dobila prvi set s 25-23, a Ukrajina je uzvratila s 25-19. Treći je set prelomio susret, a dobili su ga gosti s tijesnih 28-26, nakon čega su priveli meč prema kraju u četvrtom s 25-19. test