EP 2024, skupina C, 1. kolo, 16.06.2024, 21:00 h, Gelsenkirchen, Arena AufSchalke
Suci: Daniele Orsato, Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (Italija)

Branimir Korać • nedjelja, 16.06.2024.

Engleska je krenula u Prvenstvo pobjedom, ali bilo je to daleko od idealnog izdanja. U utakmici koja nije oduševila, pogodak Bellinghama donio je prevagu...

Filip Mladenović
44'
17
Ivan Ilić
46'
10
Dušan Tadić
61'
8
Luka Jović
61'
26
Veljko Birmančević
74'
Conor Gallagher
69'
20
Jarrod Bowen
76'
26
Kobbie Mainoo
86'

Trener
Gareth Southgate

Ako je netko očekivao spektakl, razočarao se. Engleska i Srbija odigrali su borbenu i dobru utakmicu, ali nije to bila baš toliko kvalitetna utakmica. Srbija se dobro nosila s Englezima, odigrala je posebno dobro u drugom dijelu kada je u nekim razdobljima bila i dominantnija i bolji protivnik.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trebalo je vremena da se Srbija opusti i shvati da može igrati s Engleskom koja nije pokazala onako puno kako se najavljivalo. Ipak, bilo je dovoljno za pobjedu 1:0.

Nije Engleska u početku igrala tako dobro koliko je Srbija izgledala impresionirano. Tako je prva prava prilika na susretu pretvorena u pogodak.

U 13. minuti odlično je gurnuta lopta na stranu za Saku koji savršeno ubacuje u sredinu, iz drugog plana poput tenka dolazi Jude Bellingham i silovito glavom šalje loptu u mrežu.

Prvi put Srbija se ozbiljnije javila u 20. minuti kada je Aleksandar Mitrović dobio loptu na 15 metara, dobro je gađao, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih prilika, a Srbija je u završnici prvog dijela ostala bez ozlijeđenog Filipa Kostića.

U drugom dijelu pogodaka nije bilo, a Srbija je izgledala puno bolje nego u prvih 45 minuta.

Međutim teško je dolazila do prilika, Englezi s druge strane imali su jednu veliku priliku kada je Kane glavom poslao loptu u gredu.

Vrijedi istaknuti 60. minutu kada je Mitrović pao u 16 metara, tražila je Srbija kazneni udarac, bilo je guranja Trippiera, ali Talijani su procijenili da nije bilo kaznenog udarca.

Još nekoliko pokušaja izvana, posebno dobar Vlahovića, no ostalo je 1:0.

Engleska razočarala, Srbija je trebala biti malo hrabrija i mogla je izvući više iz ovog dvoboja. test