Na današnji dan: Dva hrvatska remija koja su mogla biti i pobjede

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.06.2024.

Na današnji datum hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je dvije utakmice na europskim prvenstvima i u obje je remizirala. No isto tako u oba ta susreta mogla je do pobjede...

Europska prvenstva 2004. i 2016. godine Hrvatskoj su donijela utakmice na 17. lipnja i to susrete drugog kola. U oba slučaja Hrvatska je remizirala i propustila priliku za pobjedu.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

2004. godine na Europskom prvenstvu u Portugalu Hrvatska je startala skromnim nastupom i remijem protiv Švicarske nakon čega ju je čekala Francuska. Upisan je još jedan remi i to 2:2.

Mogla je Hrvatska u ovom susretu i do pobjede, Francuska je povela autogolom Igora Tudora, ali Hrvatska se uspjela vratiti i doći do preokreta.

Za to je zaslužan odličan ulazak u drugo poluvrijeme, prvo je Milan Rapaić izjednačio iz kaznenog udarca, a zatim je Dado Pršo pogodio za preokret.

Bila je Hrvatska u vodstvu svega 12 minuta, u 64. minuti Francuska je izjednačila preko Davida Trezegueta, a pogodak je bio priznat iako je francuski napadač igrao rukom.

Pobjeda je ispuštena kao što je ispuštena i ona 12 godina kasnije na Euru u Francuskoj.

Hrvatska je u St. Etienneu igrala protiv Češke i remizirala 2:2 u susretu koji su obilježili neredi na tribinama i oni su u velikoj mjeri i utjecali na izvedbu Hrvatske.

Izabranici Ante Čačića igrali su odlično, vodili 2:0 golovima Perišića i Rakitića, prednost je mogla biti i veća, ali Česi su se uspjeli vratiti. Prvo je u 76. minuti Škoda smanjio, a onda u 89. minuti Necid je izjednačio.