Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 17.06.2024.

U vrlo zanimljivom današnjem dvoboju sastaju se Belgija i Slovačka. Belgijci su favoriti, ali Slovaci žele ostati neporaženi te ne bi imali ništa protiv remija, prvog belgijskog od 1980. godine...

Brojevi su na strani Belgije koja će tražiti očekivane bodove protiv Slovačke, ali Slovaci se neže samo tako predati.

Igraj na Belgija - Slovačka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Belgijac Romelu Lukaku je bio najbolji strijelac kvalifikacijskog ciklusa s 14 golova iz 29 udaraca; među igračima koji su u kvalifikacijama uputili najmanje 10 udaraca na gol, samo je Harry Kane (50%, 8/16) imao bolji postotak uspješnosti od Lukakuovih 48.3%.

Ove sezone u ligama petice samo je Harry Kane zabilježio više udaraca u okvir gola od belgijskog napadača, člana RB Leipziga, Loisa Opende (62), s prosjekom od nešto više od dva udarca u okvir na 90 odigranih minuta (2,1).

Na 90 odigranih minuta - među igračima koji su proveli minimalno 450 minuta na terenu - samo su Marko Janković (4.1) i Ezgjan Alioski (3.4) pretrpjeli više prekršaja od Slovaka Ondreja Dude.

Niti jedan od posljednjih 17 belgijskih mečeva na europskim prvenstvima nije završio neriješenim rezultatom (9 pobjeda, 8 poraza), a taj niz je započeo u finalu EP 1980 (1:2 protiv Zapadne Njemačke).

Slovačka je pobijedila u samo dvije od sedam odigranih utakmica na europskim prvenstvima (jedan remi, četiri poraza) - bilo je to u dvobojima s Rusijom (EP 2016) odnosno Poljskom (EP 2020) (obje rezultatom 2:1). Također, nisu uspjeli postići gol na četiri od posljednjih pet utakmica. test

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...