EP 2024, skupina E, 1. kolo, 17.06.2024, 15:00 h, Allianz Arena, München
Suci: Glenn Nyberg, Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist (Švedska); 4. sudac: Espen Eskås (Norveška)
Ukrajina

Briljantni Rumunji potpuno razbili Ukrajinu!

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.06.2024.

Odigrana je prva utakmica prvog kola skupine E na Europskom prvenstvu. Na Allianz Areni reprezentacija Rumunjske odigrala je odličnu utakmicu protiv Ukrajine i zasluženo upisala visoku pobjedu od 3:0...

Ianis Hagi
62'
13
Valentin Mihaila
62'
4
Adrian Rus
75'
9
George Puscas
75'
24
Bogdan Racovitan
86'
Volodimir Bražko
63'
9
Roman Jaremčuk
63'
7
Andrij Jarmolenko
63'
24
Oleksandr Timčik
72'
8
Ruslan Malinovski
83'
Trener
Serhij Rebrov

Odličnu utakmicu odigrala je reprezentacija Rumunjske koja je na Allianz Areni igrala protiv Ukrajine. Na otvaranju svog nastupa na Europskom prvenstvu upisala je pobjedu rezultatom 3:0 i ostavila protivnika gotovo bez prave šanse.

Igraj na Euro 2024 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rumunji su se od početka postavili jako čvrsto i na obje strane terena dominirali su protiv ekipe koja je po imenima dosta jača. Postigli su dva sjajna pogotka izvana, još jedan iz krasne akcije te zaključili posao u svoju korist. Ukrajina nije ozbiljnije zaprijetila dok se nije našla u zaostatku od tri gola.

Prvi ozbiljniji pokušaj na susretu imali su Rumunji, pucao je Florinel Coman s nešto više od 20 metara, ali ravno u Andrija Lunina. Nakon toga dugo nismo vidjeli puno toga. Utakmica je bila očekivano čvrsta, a ispitivanje snaga još je malo potrajalo.

I onda u 29. minuti Rumunji dolaze do vodstva. Predugo je odugovlačio Mikola Matvijenko s vraćanjem lopte Luninu, vratar Ukrajine uspio je odbiti samo do Dennisa Mana koji je proslijedio za Nicolaea Stanciua, a on sjajnim udarcem pod gredu dovodi Rumunjsku u vodstvo.

Uslijedio je određeni pritisak Ukrajinaca koji dolaze pred protivnički kazneni prostor, ali pravog udarca nema. Rumunji su jako borbeni, a vratar nije imao previše posla. U 38. Dennis Man okušao je svoj udarac, od bloka je otišao kraj stative.

Iz tog istog kornera Stanciu je pokušao iznenaditi Lunina, ali pogodio je gredu. Do kraja poluvremena promjene rezultata više nije bilo i uvjetno rečeno domaća reprezentacija, mogla je zadovoljnija na odmor.

Rumunjska zabija samo golčine, a to se dokazalo i u 53. minuti. Odigrali su dobro polukontru, sjajno je opalio s više od 20 metara Razvan Marin, a lopta je prošla ispod Lunina u mrežu za vodstvo 2:0.

Četiri minute kasnije ukrajinska obrana se potpuno raspala. Bila je to sjajna kombinacija Rumunja. Kratko izveden korner, lijepo je prošao Man i proigrao u peterac za Denisa Dragusa koji lako skreće loptu u praznu mrežu.

Prvi ozbiljniji pokušaj Ukrajinaca stigao je preko Georgija Sudakova u 77. minuti, no obranio je uz manje poteškoće rumunjski golman. Nakon toga imali su još nekoliko dobrih situacije pred golom Rumunjske, no nije bilo promjene na semaforu.

Najbliže je bio Roman Jaremčuk kada je pokušao prebaciti Florina Nitua, no lopta je završila na gredi. Nakon toga i Mudrik, no vratar Rumunjske obranio je to u zadnjoj minuti susreta. test